-15 % na koberce s kódem KOBERCE15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Návštěva terasy u maďarské designérky

Pintér Boróka
Pintér Boróka
Bonami Blogger

Při zařizování venkovního obývacího pokoje se fantazii meze nekladou, ať už se jedná o zahradu, balkon nebo terasu. Majitelka společnosti Wardrobe & Home Design Ágnes Hőger-Lajos se dva a půl roku po nastěhování do svého domu rozhodla zařídit si venkovní oázu.

Udělejte si pohodlí a nechte se inspirovat skutečně kreativní, stylovou a především neuvěřitelně útulnou terasou!

Od fádní terasy ke stylovému venkovnímu posezení

„Když jsme se stěhovali do našeho nového domu, terasa nebyla prioritou. Koupili jsme první kus nábytku, který nám padl do oka, a nevěnovali jsme žádný čas ani úsilí jeho zařizování nebo výběru vhodných prvků. Časem se ukázalo, že nábytek, který se zdál být dokonalý, je pro nás příliš velký. Židle byly příliš těžké, zabíraly spoustu místa a šedá barva nebyla tou správnou volbou. Na terase jsme netrávili moc času, protože jsme se tam necítili moc příjemně.

Nový design připomíná spíše relaxační koutek, kde se celá rodina může pohodlně usadit na zemi. Terasa je příjemná, prostorná a dekorace jí dodávají skutečně osobní atmosféru.
Naše stará terasa byla šedá a nudná. Chyběla mu představivost a jemné detaily. Byla funkční, ale nemohli jsme ten prostor skutečně využívat. Nový design připomíná spíše relaxační koutek, kde se celá rodina může pohodlně usadit na zemi. Terasa je příjemná, prostorná a dekorace jí dodávají skutečně osobní atmosféru."

Minimalismus vs. přeplněný prostor

„Nemám ráda přeplněné prostory. Minimalistický životní styl je mi velmi blízký, nehromadím zbytečné věci. To se odráží i v mém stylu interiérového designu.
Moderní venkovský styl, který charakterizuje náš apartmán a terasu, velmi dobře kombinuje jednoduchý design s přírodními materiály.
Pečlivě vybrané materiály a jednoduché tvary jsou pro mě důležitější než hromadění předmětů pro užívání a konzumaci Moderní venkovský styl, který charakterizuje náš apartmán a terasu, velmi dobře kombinuje jednoduchý design s přírodními materiály."

Tajemství dokonalého venkovního nábytku

„Byla jsem nadšená, když jsem narazila na tuto pohovku a křeslo s ratanovým vzhledem. Díky ratanové konstrukci z výpletu působí prostor ještě vzdušněji a čistěji a světlé polštáře na něm vypadají skvěle.
Venkovní koberec s vintage nádechem nejen rozjasní velké šedé dlažby, ale je také mnohem praktičtější.
Stůl s betonovým efektem byl láskou na první pohled. Tento velký, masivní kus velmi dobře doplňuje vzdušné ratanové sezení.

Venkovní koberec s vintage nádechem nejen rozjasní velké šedé dlažby, ale je také mnohem praktičtější než původní dlažba na terase."

Krása spočívá v detailech

„Vedle nábytku jsme umístili falešné banánovníky, protože se bohužel neumíme o rostliny starat. V průběhu let jsme jich koupili na terasu několik, ale žádná z nich nepřežila sezónu. Za rostliny jsme utratili spoustu peněz, a tak jsme se rozhodli pro umělé, které nepostihne žádná nemoc a neuschnou, když pojedeme na dovolenou.

Kromě výběru nábytku jsem hodně přemýšlela o doplňcích. Polštáře a deka s nádechem rustikálního stylu vypadají na pohovce skvěle. Keramika, dřevo a textilní doplňky vypadají na terase stejně dobře jako v jiných částech bytu."
Za rostliny jsme utratili spoustu peněz, a tak jsme se rozhodli pro umělé, které nepostihne žádná nemoc a neuschnou, když pojedeme na dovolenou.

Relaxační oáza na 12 metrech čtverečních

„V našem domě je terasa hybridním prostorem, od jara do podzimu ji využíváme jako druhý obývací pokoj. Na terasu o rozloze 12 m² se vchází dvojitými dveřmi z prostorného obývacího pokoje s kuchyní. Prosklené dveře vytvářejí velký vzdušný prostor, kterým proudí jemný vánek. Takže zatímco vařím, vidím svou dceru, jak si kreslí nebo hraje na terase. Zde si dáváme ranní kávu, večer pijeme víno a s přáteli sledujeme nejzajímavější filmy na 100palcové rozkládací obrazovce."