Máme novou appku | Objevte její výhody →
300 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak si zařídit pohodlný venkovní home office

Máte pocit, že vám to na čerstvém vzduchu lépe myslí? Tak si užijte produktivní pracovní den na vlastním balkonu nebo terase. Na začátek vám bude stačit jen pohodlná venkovní židle, stůl a pár doplňků pro větší komfort.

Inspirujte se našimi praktickými tipy, díky kterým si práci pod širým nebem zamilujete. A co víc - možná se vám ani nebude chtít vrátit dovnitř ke svému pracovnímu stolu.

Správná výška pracovního stolu

Pokud máte na zahradě či terase jen nízký konferenční stolek, věřte, že po dvou vyřízených mailech budete mít chuť s prací skončit (a vaše záda taky.)

Pokud nechcete investovat do velkého stolu nebo na větší stůl nemáte prostor, pořiďte si alespoň menší skládací stolek, který případně můžete složit a schovat. Myslete především na to, že při práci byste měli mít páteř ve vzpřímené poloze.

Pohodlná židle

Zahradní křesla a židle nejsou pro práci na home office úplně ideální. Vyberte si proto takový druh sedacího nábytku, který bude pro vaše záda oporou a nikoliv zátěží. Správná židle by měla mít pevné opěradlo a područky.

Bonami tip: Pokud vás trápí bolest zad, vyzkoušejte rehabilitační pomůcky pro sezení, jako je například gumový overball, který poslouží jako skvělá podpora zad.

Odstínění je základ

Je jedno, jestli si najdete místečko na zahradě ve stínu stromu, anebo vám bude záchranou stabilní slunečník. Kromě toho, že konečně pohodlně uvidíte na obrazovku, tak zachráníte sebe i svůj laptop před smrtícím přehřátím.

Doplňky pro dokonalé pohodlí

Pokud se nebudete cítit pohodlně, tak u práce moc dlouho nevydržíte. Nezapomeňte na oblíbené polštářky a k ruce si připravte karafu plnou oblíbeného osvěžujícího nápoje. Nezapomeňte také na těžítko, které zabrání rozlítnutí papírů při náhlém poryvu větru.

Komfortní závěsné křeslo nebo lehátko oceníte hlavně při pauze nebo dlouhých pracovních telefonních hovorech.

Nevynechávejte pravidelné pauzy

Díky nim budete ve výsledku mnohem koncentrovanější a svěžejší a ve výsledku vám stejný objem práce zabere méně času. Možná zjistíte, že vám prospívá pravidelný polední dvacetiminutový šlofík, který vás nastartuje na zbytek dne.