Až -20 % na scandi domov | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Proměna: Ložnice v zemitých odstínech

Roxana Ciuchilan miluje rodinný život a cestování. Na svém blogu prinlume.com a instagramovém účtu zachycuje svou rodinu a společné cestovatelské zážitky z destinací, které navštívila i se svými dětmi.

Kromě toho se věnuje i zařizování domu. Vybavení ložnice dosud odkládala, s novým ročním obdobím však přišel čas na její proměnu.

Přírodní styl

Vždycky jsem tvrdila, že ložnice je jen místností, kde spíme. Později jsem si uvědomila, že to vůbec není pravda, naopak. S novorozencem to byla nejvyužívanější místnost a to, že nebyla vůbec zařízená, mě strašně stresovalo. Proto jsem se rozhodla dokončit zařizování ložnice.

Zvolila jsem přírodní styl. Ložnice měla být hlavně "čistá" a jednoduchá. Vybrala jsem proto bílou postel, povlečení, lněné závěsy a doplňky v přírodních barvách a zemitých odstínech. Kombinovala jsem některé styly prezentované v inspirativních článcích na Bonami a snažila se udržet atmosféru co nejvzdušnější a nepřetěžovat prostor, kde spíme.

Rostliny v ložnici

Rostliny a květiny nesmí chybět. Když jsem bydlela ve starém bytě, neměla jsem žádné rostliny a donedávna jsem si ani neuvědomovala, jak mohou být důležité a jak moc oživí místnost.

Takže s novým ročním obdobím jsem do naší ložnice přidala nejen zemité odstíny, ale i květináče plné rostlin.

Vybrané produkty z Bonami

Naše ložnice je sice docela velkorysá, ale hlavní problém byl v tom, že neměla skoro žádný úložný prostor. Malá šatna, ukrytá mezi ložnicovou koupelnou a samotnou ložnicí, nestačila. Takže první položky, které jsem si objednala, byly jednoduchá bílá skříň s policemi a žebříkový věšák.

Pak jsem vyměnila stropní světlo, závěsy a závěsy. Přidala jsem i velké zrcadlo (nikde v domě jsem zrcadla neměla) a nějaké doplňky, díky kterým bych se cítila jako doma. Do té doby naše ložnice vypadala spíš jako neosobní hotelový pokoj.

Doplňky a dekorace

Vybrala jsem obrazy, které vyplní zeď za postelí, krásnou ratanovou lampu a nádherné květináče.

Také jsem trochu změnila uspořádání místnosti, aby lépe vynikly nové dekorace.

Materiály, barvy a textury

Základem ložnice je spousta dřeva natřeného bílou nebo přírodní barvou, ratan, juta, len a bavlna.

Myslím, že nápad na dekorace vzešel z ratanové postýlky naší holčičky. Nechtěla jsem, aby to byl ratanový pokoj, ale líbil se mi nápad mít pár takových věcí v pokoji.