Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Flexibilní obývák v duchu newyorského loftu

Krása nedokonalostí a hrubých struktur v kontrastu s chladným kovem je přesně to, co vytváří jedinečnou atmosféru ateliérů inspirovaných estetikou starých továren z přelomu minulého století. Pokud patříte k jejich obdivovatelům, ale obáváte se, že se hodí jen do velkorysých prostor, nezoufejte. Se správnými kousky si tuhle “drsnější” romantiku můžete dopřát i v menším bytě.

Inspirujte se proto našimi tipy, jak si vytvořit variabilní prostor se šmrncem velkorysého newyorského loftu.

1

Spolehněte se na jednoduché tvary a materiály

Abyste zaručili pocit vzdušnosti a lehkosti, vybírejte nejdominantnější kousky, jako je pohovka či stolek, v jednoduchých tvarech a pokud možno alespoň z části ve světlých materiálech. Ideální proto bude borovicové dřevo, subtilní kov a jemně proplétané konstrukce u stolu, křesla a lamp.

2

Vsaďte na rozkládací pohovku

Abyste z každého prostoru dokázali vytěžit co nejvíce, vybírejte nábytek nabízející flexibilní využití. Například pohovku Roots s nastavitelným rámem a pružnou matrací.

Jen několika jednoduchými pohyby z ní totiž vytvoříte další dva kousky nábytku - postel plné velikosti a pohodlnou válendu pro domácí kino. Zkrátka ideální řešení, pokud potřebujete důstojně uložit hosty i pokud chcete občas strávit podvečer několikahodinovým sledováním filmů a seriálů na Netflixu.

3

Vybírejte multifunkční kousky

Netrapte se výběrem křesílka, podnožky i odkládacího stolku. Spojte jediný kousek nábytku do jednoho. Prostornou podnožku v elegantním tvaru totiž využijete nejen jako pohodlné křeslo či taburet, ale díky většímu tácu z ní můžete vytvořit i konferenční stůl, na který si odložíte svvoji knihu, můžete se u něj učit nebo třeba obchodovat bitcoiny. Další úložný prostor získáte i díky odkládacímu stolku s výpletem, do něhož skryjete například pléd.

4

Osvěžte interiér barvami

Nejjednodušší způsob, jak oživit interiér, je pomocí doplňků a textilu. Nejlevnější variantu představují polštáře, které snadno obměníte barevnými či vzorovanými povlaky. Nebojte se experimentovat, industriálnímu stylu budou slušet syté a výrazné odstíny. Nic nezkazíte, budete-li se držet obvyklého pravidla kolorování prostoru 60:30:10. Barva, která bude interiér propojovat, by měla získat v místnosti největší podíl. Další by s ní měla tvořit harmonickou dvojici, zbytek prostoru už lze věnovat nevýraznějšímu odstínu.

Více rad a tipů najdete zde