Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Flexibilní obývák v duchu newyorského loftu

Krása nedokonalostí a hrubých struktur v kontrastu s chladným kovem je přesně to, co vytváří jedinečnou atmosféru ateliérů inspirovaných estetikou starých továren z přelomu minulého století. Pokud patříte k jejich obdivovatelům, ale obáváte se, že se hodí jen do velkorysých prostor, nezoufejte. Se správnými kousky si tuhle “drsnější” romantiku můžete dopřát i v menším bytě.

Inspirujte se proto našimi tipy, jak si vytvořit variabilní prostor se šmrncem velkorysého newyorského loftu.

1

Spolehněte se na jednoduché tvary a materiály

Abyste zaručili pocit vzdušnosti a lehkosti, vybírejte nejdominantnější kousky, jako je pohovka či stolek, v jednoduchých tvarech a pokud možno alespoň z části ve světlých materiálech. Ideální proto bude borovicové dřevo, subtilní kov a jemně proplétané konstrukce u stolu, křesla a lamp.

2

Vsaďte na rozkládací pohovku

Abyste z každého prostoru dokázali vytěžit co nejvíce, vybírejte nábytek nabízející flexibilní využití. Například pohovku Roots s nastavitelným rámem a pružnou matrací.

Jen několika jednoduchými pohyby z ní totiž vytvoříte další dva kousky nábytku - postel plné velikosti a pohodlnou válendu pro domácí kino. Zkrátka ideální řešení, pokud potřebujete důstojně uložit hosty i pokud chcete občas strávit podvečer několikahodinovým sledováním filmů a seriálů na Netflixu.

3

Vybírejte multifunkční kousky

Netrapte se výběrem křesílka, podnožky i odkládacího stolku. Spojte jediný kousek nábytku do jednoho. Prostornou podnožku v elegantním tvaru totiž využijete nejen jako pohodlné křeslo či taburet, ale díky většímu tácu z ní můžete vytvořit i konferenční stůl, na který si odložíte svvoji knihu, můžete se u něj učit nebo třeba obchodovat bitcoiny. Další úložný prostor získáte i díky odkládacímu stolku s výpletem, do něhož skryjete například pléd.

Více rad a tipů najdete zde