Sleva 20 % na nákup nad 5 000 Kč | Kód: MINUS20 →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Ukončeno:
Soutěž pro komunity

Soutěž Vylepšete si s Bonami místo, kde žijete, dospěla do svého konce.

Z 20 skvělých projektů jste v hlasování vybrali 8 nejlepších, které vyhrávají venkovní nábytek a dekorace pro svůj komunitní prostor.

Kdo se tedy umístil v top 8?

1. cena

Venkovní nábytek a dekorace dle vlastního výběru v celkové hodnotě 50 000 Kč vyhrává Moravičanské okrašlovaci spolek.2.–8. cena

2 sety kovových stolků a židlí Bonami Essentials Retro ve světle modré, tmavě modré nebo bílé barvě dle vlastního výběru u získávají tyto projekty:
Lesní koupaliště Liberec, Minigolfový areál u VŠ kolejí v Ostravě, Spolek Plovárna Manětín, Sousedský klub Praha 10, Terasa knihovny v Ústí nad Labem, Vnitroblok Petrohradské a Dětská skupina Little Heroes.

Pro všechny soutěžící

Jako poděkování za účast máme pro komunity, které se neumístily v top 8, slevu 15 % na celý sortiment.Zúčastněné projekty

Tyto projekty vybrala naše odborná porota jako postupující do druhého kola soutěže. Soutěž byla již ukončena, vítězům gratulujeme!Hlasovat můžete ještě

Terasa knihovny v Ústí nad Labem

Lidová půjčovna je největší oddělení beletrie naší knihovny a její služby denně využívají děti, studenti, rodiny i senioři. Pravidelně u nás probíhají nejrůznější kulturní a vzdělávací akce – i komunitní aktivity jako jsou např. koncerty, autorská čtení, kurzy tvůrčího psaní, burzy knih. Snažíme se rozšířit náš prostor i o venkovní terasu a vybudovat z ní venkovní čítárnu s malou komunitní zahrádkou. Chceme mít pro naše čtenáře příjemné místo pro relaxaci.

Komunitní akce sdílené dílny Bulmex

Chceme vylepšit prostor před sdílenou dílnou a multikulturním prostorem Bulmex. V Bulmexu pořádáme workshopy, výstavy, pop-upy, ale fungujeme i jako veřejná dílna pro všechny, co si chtějí něco vyrobit. Při veřejných akcích často využíváme i venkovní místo přímo před Bulmexem a malý plácek mezi domy. Pravidelně se účastníme komunitních akcích na Praze 10, každoročně se zapojujeme i do Zažít město jinak, kde se venkovní nábytek a vybavení hodí.

Poutníci – skauti z Olomouce

Naše skautská klubovna sídlí v hojně využívaném areálu školy a školky. V areálu je spousta zeleně, ale už ne tolik místa ke klidnému posezení a pozorování skotačících dětí. Chtěli bychom posezení umístit ke zdem klubovny, aby jej mohli využívat rodiče pro sledování svých děti, také aby jej mohli využít naši členové při čekání na začátek schůzky či aby rodiče našich členů při čekání na své ratolesti mohli v klidu posedět a zahledět se u toho do zeleně v našem areálu plného života, dětského povyku a mladých nadšených lidí.

Vnitroblok Ústí nad Labem Střekov

Vnitroblok činžovních domů, ve kterých žijí lidé, kteří se aktivně zajímají o veřejný prostor. Chceme zkulturnit místo, kde se potkávají naše děti a rádi bychom se tam potkávali i my a měli zázemí pro naše společné akce. Rádi bychom naše dvorky nabídli ke sdílení i dalším sousedům a celé naší komunitě Střekova.

Spolek Plovárna Manětín

Od května do září pořádáme v Plovárně Manětín koncerty, divadla, každou neděli divadlo pro malé děti. Snažíme se vytvořit kulturně komunitní centrum a snad se nám to i daří. Každoročně přibývá nových návštěvníků z místních i z okolí. Rádi bychom vylepšili posezení před budovou plovárny a zároveň bychom případnou výhru jistě využili i jako mobilní zařízení, které bychom za nepřízně počasí umístili na kryté podium nebo jej přenesli do prostor budovy plovárny.

Cowork v Českém Brodě

Rádi bychom oživili dvorek před vznikajícím coworkingem v Českém Brodě. Jeden náš člen na své náklady pronajímá a dává k dispozici dalším za tímto účelem prostory bývalé kavárny a veškeré vybavení sháníme, kde se dá. Hned před vchodem je krásný dvorek s přísavníkem na zdech, dokonce s dřevěným pódiem, kde se za časů kavárny sedávalo u stolečků. Chtěli bychom, aby to tu opět ožilo.

Zahrada Žížala na terase

Komunitní zahrada Žížala má poslání vytvářet bezpečné a příjemné prostředí především dětem a jejich rodičům, dále též osobám s hendikepem a seniorům, a i ostatním obyvatelům města Ústí nad Labem, zejména ze Severní Terasy, kteří mají zájem o zahradničení a setkávání se na zahradě. Rádi bychom proměnili zahradu k lepšímu a příjemnějšímu místu při setkávání skupin, dětí i dospělých, a vytvořili s pomocí Bonami prostor k tvoření, relaxaci a poznávání nových věcí, zkušeností, i k radosti.

Kreativní zóna Depo Plzeň

Místečko, kam bychom rádi umístili nábytek od Bonami, se nachází v růžku industriálního prostranství naší zóny DEPO2015 v Plzni, kde se scházejí nadšenci komunitního zahrádkaření, umění, kultury anebo ti, kteří hledají chvilku pro odpočinek a načerpání pozitivní energie. I přesto, že se jedná o industriální prostor plný betonu a železa, rozmístěné květiny v květnících a truhlících zajišťují příjemnou atmosféru a dodávají místu klid a pohodu v centru města. Nábytek z Bonami by místo zkrášlil a zpohodlněl a lidé by si mohli užívat pohodovou atmosféru místa ještě víc.

Minigolfový areál u VŠ kolejí v Ostravě

Minigolfový areál u vysokoškolských kolejí s možností sportovních a kulturních akcí využíváme během celé letní sezóny. Je tu příjemné přírodní prostředí se zelení a stromy. Chtěli bychom jej vybavit vhodným nábytkem, aby prostor mohli využívat nejen studenti, ale i obyvatelé přilehlé části města.

Lesní koupaliště Liberec

Nedaleko konečné tramvaje je v lesích na samotném kraji Jizerských hor ukryto liberecké Lesní koupaliště. Před dvěma lety jsme se o něj jako spolek začali starat a máme s ním velké plány. Brzy začneme budovat romantickou plovárnu, kterou bychom potřebovali vybavit venkovním nábytkem. Už teď koupaliště dobře funguje a je pro spoustu Liberečanů srdcovou záležitostí. My se moc těšíme, až se nám podaří dokončit plovárnu se saunou a zázemím, která vylepší už teď skvělé Lesní koupaliště.

Sýpka Lemberk

Rádi bychom vytvořili oddychovou plochu na travnaté terase před sýpkou na Lemberku. Místo je obklopené stromy a poskytuje krásné prostředí pro odpočinek a posezení s výhledem na zámek. Cílem sezení ve vnějším prostoru sýpky by bylo zatraktivnit a oživit okolí. Zahradní nábytek zkultivuje prostor a poskytne sezení během výstav a workshopů, které se u nás konají.

Vnitroblok Petrohradské

Zelený vnitroblok je součástí artist-run iniciativy Petrohradská kolektiv v dolních Vršovicích. Hostí celé spektrum kulturního záběru a je součástí platformy pro současné umění. Z krásného, industriálního dvorku se stal taky krásný, taky industriální, ale už zelený a příjemně vychlazený poloprales. Ten, který je útočištěm před pražským parným létem. Na dvorku kočka a v kočce myš.

Živá vila v Prachaticích

Chtěli bychom zvelebit prostranství před Kralovou vilou v Prachaticích nedaleko vlakového nádraží. Jedná se o unikátní funkcionalistický dům, který se posledních 6 let snažíme oživit pořádáním kulturních a komunitních akcí. Před domem se nachází betonová terasa, kolem domu prostorná zahrada s vyvýšenými záhony a ohništěm. Ve vile provozujeme nezávislé kulturní a komunitní centrum - pořádáme koncerty, přednášky, literární čtení, swapy. Rádi bychom prostranství před domem více zútulnili, abychom mohli co nejvíce akcí pořádat v letních měsících venku.

Moravičanské okrašlovaci spolek

Plácek je v blízkosti ohniště v rámci komunitní zahrady vznikající revitalizací bývalých farských sadů a zahrad. Probíhá tu většina kulturních či řemeslných akcí. Nejčastějšími návštěvníky jsou maminky a jejich děti, které místo začaly využívat pro setkávání a popovídání si, zatímco děti mají prostor si hrát venku. Dalšími návštěvníky jsou děti z místních školek a školy, účastníci řemeslných kurzů a zahradnických workshopů, dobrovolníci, kteří se o zahradu starají. Ale může přijít kdokoliv, kdo prochází okolo. Kolem zahrady vede cyklotrasa Moravská stezka. Pro všechny tyto návštěvníky bychom v průběhu sezóny chtěli připravit posezení, kde by si mohli odpočinout, popovídat si a setkávat se v rámci zelené oázy v srdci obce.

Sousedský klub Praha 10

Před naším prostorem máme takové prázdné místo, kde naši klienti čekají, dají si kafe, povídají si a vždy tam stráví trochu času. Bylo by skvělé jim tohle čekání zpříjemnit, aby si mohli na něco pohodlného sednout (většina jich je již staršího věku nebo chodí s dětmi). Rádi bychom vytvořili předzahrádku, která bude komunitní a vesměs veřejná, přesto svými variabilními prvky umožní setkávání pro soukromý dialog, nebo i hru pro děti. Přejeme si, aby s námi naši klienti, převážně osamělí senioři, trávili svoje čekání v důstojném a pohodlném prostředí a cítili se zas na chvíli jako normální lidé v kavárně, ne jako někdo, kdo k nám pouze chodí pro materiální pomoc.

Vnitroblok v budově neziskovky Sananim

Sdílíme budovu s Integračním centrem pro uprchlíky a organizací Progressive. Budova je v Praze v Žitné ulici, která je velmi frekventovaná a rušná. Ve vnitrobloku ale máme krásný dvoreček, který se teď snažíme zvelebovat. Jsme neziskovky, takže zatím dvorek vybavujeme "co dům dal" - např. rostliny jsou od kolegů nebo ze swapů. Lidé z celého domu, plánujeme komunitní akce, workshopy (s klienty vyrábíme dekorace a kokedamy), bazárky a swapy. Na denní bázi pak jako místo k relaxaci.

Dětská skupina Little Heroes

Naše zahrada slouží jako venkovní herna pro malé děti, v duchu Montessori pedagogiky dětem dopřáváme pobyt venku za téměř každého počasí. I přesto, že je poměrně malá, poskytuje dětem spoustu možností k objevování přírody. Děti pečují o vyvýšené záhony a také se učí recyklaci kompostováním. Zahrada slouží jako místo pro setkávání se s rodiči i pro mezigenerační setkání se seniory. Chybí nám v ní patřičné zázemí - posezení se zastíněním. Případnou výhru bychom využili k pořízení sedacího nábytku, velkého slunečníku a také dekorací, které by celý prostor zútulnily.

Rodinné a komunitní centrum Mumraj Horní Počernice

Rádi bychom vylepšili malou oplocenou předzahrádku u budovy našeho rodinného centra. Vchází se přes ni do budovy Mumraje, máme na ní pískoviště, domeček a klouzačku pro děti, vzrostlé stromy se stínem. Naše předzahrádka by si zasloužila vylepšení - malé místo k sezení, hezké květináče či truhlíky, kvalitní úložné prostory na venkovní hračky. Je to hlavní vstup do našich prostor. Předzahrádku pravidelně používají děti z naší školičky, maminky z herny i návštěvníci našich dalších aktivit, při hezkém počasí je začleněna do našich jednorázových aktivit- burzy, bazary, workshopy. Rádi bychom pořídili skládací nábytek, který bychom využili multifunkčně i na aktivitách našeho centra, které se konají na jiných místech - například Pohádkový les nebo Formanské slavnosti.

Klub seniorů Mikulčice

Dvůr a zahrada v areálu Chalupy Fanoše Mikuleckého je malé místní muzeum a také veřejný prostor před chalupou, kde byly původně plánovány lavičky k posezení. Venkovní nábytek bychom použili na posezení na dvorku chalupy pro návštěvníky a také všechny obyvatele naší obce.

Městské kulturní centrum Beroun

Chceme zkrášlit zahradu Muzea berounské keramiky. Je to malá uzavřená zelená oáza v centru Berouna přístupná celoročně v otvíracích hodinách muzea, velmi oblíbená jako odpočinkové místo. V letní sezóně je v zahradním domku v provozu keramická dílna pro veřejnost a konají se zde loutková divadelní představení pro děti a vernisáže výstav. Venkovní nábytek bychom využili při kulturních a tvůrčích akcích pro naše návštěvníky. V běžném provozu by je mohli návštěvníci využívat k relaxaci.

1. kolo (již ukončeno)


Přihlaste svou komunitu do soutěže (více viz Kdo se může zúčastnit). Dejte o soutěži vědět celé komunitě a společně promyslete, které místo si zkrášlit a jak.

  • Vyplňte dotazník, kde nám v pár větách napište, proč byste měli vyhrát právě vy, na jakém místě bude nábytek dělat radost a kdo ho bude využívat.

  • Přiložte fotografii místa, které chcete vylepšit, a vložte odkaz na vybraný venkovní nábytek, který byste si přáli vyhrát. Můžete také připojit kresbu, plánek nebo jinou vizualizaci místa.

  • Následně vyvěste plakát s touto soutěží na webové stránky vaší organizace. V případě, že webové stránky nemáte, je možné plakát vyvěsit také na obecní nástěnku nebo na facebookový profil.


Své přihlášky do soutěže můžete posílat od 20. dubna do 31. května 2022.

2. kolo (již ukončeno)


Ze zaslaných návrhů vybere naše odborná porota 20 projektů, které postoupí do druhého kola soutěže. Všem zástupcům vybraných projektů napíšeme e-mail a dáme jim vědět, že postoupili.

  • 7. června 2022 vyvěsíme na této stránce všechny postupující projekty. Přímo na stránce budete moci od tohoto dne jednoduše hlasovat pro svůj projekt. Hlasování probíhá do 15. června 2022.

  • Hlasovat mohou nejen členové komunity, ale také rodina, přátelé a známí. A také všichni ti, kterým se váš projekt zalíbil. Každá osoba má jeden hlas.


Vyhodnocení (již ukončeno)


1. cenu –⁠ venkovní nábytek a dekorace v celkové hodnotě 50 000 Kč dle vlastního výběru –⁠ vyhraje projekt, který získá nejvíce hlasů. Projekty, které se umístí na 2.–8. místě, odměníme 2 sety zahradního nábytku Bonami Essentials Retro. Všichni soutěžící získají 15% slevu do e-shopu Bonami.

  • Všechny vítěze zkontaktujeme prostřednictvím e-mailu a do 30 dnů od vyhlášení jim pošleme vybraný nábytek.

  • Výherce se zavazuje, že vyhrané předměty budou sloužit účelu komunity/veřejnosti minimálně po dobu 10 let. Výherce se zavazuje poskytnout fotografie při užití nábytku – pro účely Bonami na všech komunikačních kanálech.


Více v úplných pravidlech. Máte dotazy? Pište na soutez@bonami.cz.

Pravidla soutěže

Kdo se může zúčastnit

Zúčastnit se mohou všechny komunity, které mají vlastní IČO a zároveň jsou nějakým způsobem prospěšné veřejně nebo větší skupině (například sousedský klub, komunitní centrum, muzeum, galerie, sportovní klub atp.).

Obecně jde o bytová družstva, společenství vlastníků jednotek, spolky, obecně prospěšné společnosti, nadace a další nestátní neziskové organizace, obce, města, městské části a nejrůznější příspěvkové organizace, jako jsou například školy, nemocnice, muzea atd.

Podmínkou je, že vyhraný nábytek bude sloužit všem členům komunity, ne jen jedné osobě, jedné rodině apod. Z toho důvodu se do soutěže nemůže přihlásit fyzická osoba.

Každá komunita se může přihlásit pouze jednou. Přihlášku může podat zástupce komunity nebo kterýkoli z členů. Hlásit se mohou pouze právnické osoby se sídlem v ČR.

Výhra jako z obrázku