Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůNovoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí

S počátkem nového roku přichází odhodlání něco ve svém životě změnit. Začnu žít zdravě, budu trávit více času se svými blízkými, naučím se vařit. Mnohým z nás ale prvotní nadšení vydrží jen pár týdnů. Vybrali jsme 7 nejčastějších novoročních předsevzetí, jejichž dodržování vám zpříjemníme a ulehčíme.

1. Zdravý životní styl

S tímto předsevzetím souvisí dodržování pitného režimu, pravidelné cvičení, dostatečný odpočinek a zdravé stravování. Pamatujte si ale, že ani Řím nepostavili za den, a tak je potřeba k tomuto úkolu přistupovat krůček po krůčku. Jídlo rozdělte do 3–⁠5 porcí denně do potravinových krabiček a nikdy nejezte ve spěchu. Láhev na vodu mějte vždy před sebou. Najděte si sport, který vás bude bavit. Pořiďte si kvalitní matraci, postel a příjemné povlečení, ve kterém se vždy vyspíte do růžova.

Doporučené produkty

2. Lepší organizace času

Všichni se v dnešní době potýkají se stejným problémem –⁠ hodně práce a málo času. Naučte se správně organizovat a nastavit priority. S plněním úkolů vám pomohou různé diáře a plánovače. Práci si plánujte vždy alespoň týden dopředu a úkoly si rozepište do jednotlivých dnů. Ráno začínejte těžšími úkoly a na odpoledne si nechte ty lehčí. Důležité je také cítit se při práci příjemně. Proto si pracovnu či kancelář vybavte kvalitním nábytkem.

3. Pořádek ve věcech i v životě

Říká se, že kdo má pořádek v domácnosti, má ho i v hlavě. Když chcete žít v harmonii, měli byste si tedy hýčkat i vnější svět, který vás obklopuje. Nemusíte každý den dokonale uklidit celý byt. Stačí, když si na každý den naplánujete jeden malý dílčí úkol. Díky tomu pak budete mít doma neustále uklizeno, nezabere vám to tolik času a nebudete ve stresu, ani když k vám zavítá nečekaná návštěva.

Doporučené produkty

4. Více času s blízkými

V každodenním shonu jste zavaleni povinnostmi a na rodinu občas nezbývá čas? Zkuste to v novém roce změnit. Udělejte si čas na společnou snídani či večeři a popovídejte si o tom, co nového se přihodilo. Můžete připravit i něco nevšedního. Co třeba raclette nebo fondue? V létě je zase skvělou možností grilování nebo piknik v přírodě, kde si zahrajete zábavné deskové hry.

5. Žít udržitelněji

Udržitelné bydlení je trend roku 2022 a my tu pro vás máme spoustu pomocníků, kteří vám toto předsevzetí pomohou dodržet. Koše na recyklovaný odpad, kovová brčka, bavlněné sáčky na jídlo, tašky na více použití nebo i vakuové pumpy, díky kterým vám vydrží potraviny v lednici déle čerstvé. K udržitelnému stylu se také váže minimalismus. Mějte v domácnosti méně věcí, ale za to kvalitních, které nebudete muset rok co rok měnit.

Doporučené produkty

6. Čas pro sebe

Zdá se vám, že se neustále za něčím honíte, ale už vám nezbývá čas, abyste si na chvilku vydechli nebo se věnovali svým koníčkům? Zastavte se na chvíli a dopřejte si relax. Pokud například patříte mezi knihomoly, vytvořte si doma čtenářský koutek, do kterého se budete těšit. Nebo si dopřejte uvolnění ve vaně s koupelovou solí, svíčkami a maskou na obličej.

Doporučené produkty

7. Naučit se vařit

Je vaším největším majstrštykem chleba s máslem, a když se zadaří, zvládnete i míchaná vajíčka? Vaření nemusí být taková věda, pokud k němu máte kvalitní nádobí, které oddře většinu práce za vás. Na Bonami najdete kuchyňské roboty, nádobí, které používají i profesionální kuchaři a další nezbytné náčiní pro přípravu gastronomických pochoutek.

Doporučené produkty