Až -20 % na scandi domov | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Převlečte svou knihovnu do jarního hávu

Beáta Vaňková
Beáta Vaňková
Bonami Blogger

Knihovna se v posledních letech stává originálním designovým prvkem interiérů. Kromě knih do ní můžete uložit také věci, které chcete vystavit na odiv. Pokud dekorace vyberete s citem, získáte dokolanou kombinaci stylů a barev, kterou můžete podle potřeby měnit.

A protože tu máme jaro, ukážeme vám, jak pomocí dekorací, „ojarnit” vaši knihovnu.

Jarní dekorace do knihovny

Police knihovny můžete ozdobit nejrůznějšími dekoracemi. My jsme zvolili barevné hodiny, malé zrcátko, designové svícny, voňavé svíčky a květináče s rozkvetlými rostlinkami.

Pokud patříte mezi nadšence deskových her, nebojte se vyzdobit si část knihovny právě hrami. Knihovna je odrazem toho, co máte rádi. Totéž platí například o gramofonových deskách nebo suvenýrech z cest.

TIP: Knihy skládejte vertikálně i horizontálně. Knih uspořádaných na výšku se vleze do poliček víc, hromádky zase vypadají zajímavěji. Na ty pak ještě můžete položit originální dekoraci.

Rozehrajte knihovnu pastelovými barvami

Knihovna má být tichá. Ale to neznamená, že by měla být na první pohled nudná. Naopak! Nebojte se různých barevných dekorací. Krásně projasní interiér celé místnosti a dodají vám energii a pozitivní náladu, kdykoliv přijdete pro některou ze svých oblíbených knih.

Jaro je typické pro své pastelové barvy, které můžete vidět na stromech a kvetoucích rostlinách, když se vydáte na procházku přírodou. Proto nechte vyniknout zejména jemnou růžovou, zelenou, žlutou a modrou.

TIP: Interiér s „ojarněnou” knihovnou ladně propojíte, když na stůl položíte vázu s čerstvými jarními květinami, jako jsou tulipány, narcisy nebo hyacinty.

Knihy doplňte uměním

Vtiskněte své knihovně osobité kouzlo a zapojte do ní umění. Vyberte si obraz nebo sošku a zakomponujte je do mozaiky polic s knihami. Obraz nemusíte do zdi vrtat, stačí ho pouze opřít o zadní stěnu knihovny. K jaru patří florální motivy, proto vyberte obraz, který bude toto veselé období odrážet.