100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

5 důvodů, proč potřebujete domů koberec

Stále patříte mezi zarputilé odpůrce koberců v domácnosti? Objevte s námi hned pět pádných důvodů, proč koberec vylepší vaše bydlení. Nejen, že dokáže snadno proměnit každou místnost, má také řadu praktických výhod - od zateplení domova až po tlumení hluku. Zkrátka někdy je koberec nejsnazší (i nejlevnější) řešení všech vašich interiérových výzev.

1. Koberec dodá interiéru styl

Koberec se může stát solitérem, který bude hrát roli v každé vaší místnosti, ale zvládne ji i nenápadně podtrhnout a doladit. Můžete je obměňovat podle ročního období či trendů, nebo do nich zainvestovat. Některé koberce jsou totiž tak krásné, že se na podlaze dají vnímat a vystavovat jako umělecké dílo.

2. Zvyšuje komfort

Koberce nejsou příjemné jen pro oko, ale i na dotek. Užijte si ten příjemný pocit, ať už přejdete přes měkkou přírodní jutu, nebo zanoříte nohy do hebké kožešiny. Nejvíce se budou hodit na těch místech, kam nejčastěji stoupáte, například pod postelí, pohovkou či jídelním stolem.

3. Udržuje teplo

Koberec je skvělý izolant, zvládne udržet 20 % tepla a zajistí vašim nohám pohodlí. Poohlédněte se po vlněných kobercích, které jsou na tento úkol nejvhodnější nebo svůj interiér vyšperkujte pravou (či syntetickou) kožešinou.

5. Definuje prostor

Profesionální designéři dobře vědí, že s pomocí pár koberců se dá váš domov proměnit k nepoznání. Skvěle s nimi totiž rozdělíte, ohraničíte i propojíte různé části místnosti. Koberec poslouží jako vizuální oddělovač, který jasně vymezuje jídelní kout, obývací odpočinkovou část či koutek na čtení.