Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak připravit byt na návštěvu

S podzimním počasím přibývá domácích návštěv přátel i rodiny, které pak nejčastěji velkolepě vrcholí v průběhu Vánoc. Jak ale svůj byt připravit a uzpůsobit tak, aby všechny tyto setkání proběhly co nejhladčeji a hlavně nejpohodlněji?

Jak se diplomaticky vypořádat s nenechavou tetičkou vám neporadíme. Zato pro vás máme spoustu vychytávek, díky kterým se u vás budou hosté cítit jako doma, ať už se zdrží na večerní posezení nebo dokonce na několik nocí.

1. Sezení

Obáváte se, že se v plném počtu pozvaných tentokrát už nevejdete na vaši pohovku, ale přitom rozhodně neplánujete pořizovat větší?

Dilema pohodlného usazení všech hostů v obýváku vyřešte elegantně pomocí lehce přenosných taburetů a pufů. Když zrovna nebudete mít „plný dům“, tak je můžete využít k sezení v předsíni při obouvání nebo jako praktický odkládací prostor.

2. Spaní

Jste rádi, když můžete své nejbližší přes svátky pozvat k přespání, ale vaše 2kk bez pokoje pro hosty už tak úplně nesouhlasí? Vytvořte pohodlné dvoulůžko přímo ve svém obýváku. Stylové a jednoduché pohovky Karup rozložíte během vteřiny, ale jejich největší výhodou je futonová matrace, na které se nejen pohodlně sedí, ale i vaši hosté se na ní vyspí dorůžova.

Tip: Pokud rozkládací pohovku již máte, ale potřebujete ubytovat ještě více hostů, pak oceníte jednoduché samostatné futonové matrace. Některé z nich lze dokonce poskládat a když se na nich zrovna nespí, tak je můžete používat jako taburet.

3. Maličkosti, co dělají rozdíl

Hostíte u sebe někoho déle než jednu noc? Ujistěte se, že se u vás budou cítit jako doma. Připravte jim milý uvítací balíček s voňavým mýdlem, županem, ručníkem, papučemi i kartáčkem na zuby. Velký efekt udělá, pokud zútulníte i samotný pokoj pro hosty voňavou svíčkou, roztomilými vánočními světýlky či měkounkým přehozem přes postel.

Použijte příjemné povlečení a povlečte minimálně dva různé polštáře, aby si mohl zvolit, které mu je příjemnější. Navíc vrstvení textilu napomáhá útulnějšímu dojmu, obzvlášť v zimě. Skvělé taky bude, pokud hostu uvolníte šuplík, skříňku nebo část šatní skříně, do kterých by si mohl uložit oblečení a další věci z kufru.

5. Praktické lavice

Lehce se taky může stát, že k rozloženému jídelnímu stolu budete mít najednou nedostatek židlí. Pokud ale nechcete pořizovat další kusy jen abyste je využili párkrát do roka, zvolte alternativní řešení.

Opět se můžete spolehnout na stylové pufy a taburety, které budete využívat i jinak, nebo zvažte pořízení designové lavice. Ta zabere v interiéru méně místa a pokud máte děti, tak se jich na ni vejde více vedle sebe.