100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

5 tipů, jak zútulnit předsíň

Ať už je malá nebo velká, předsíň si zaslouží výzdobu stejně jako zbytek domácnosti. Je to velmi důležitý, avšak často podceňovaný prostor, který se s námi vítá i loučí a reprezentuje nás před každou návštěvou. Inspirujte se našimi praktickými tipy, jak zútulnit předsíň pomocí bytových doplňků a dekorací.

Odolné koberce do předsíně

Koberec v předsíni je chytrou volbou. Zachytává se na něj prach a nečistoty přinesené na botách z venku. V předsíni navíc bývá nejvíce chladno a kusový koberec tak zvyšuje pocitovou teplotu až o 2 °C. Vybírejte však kvalitní odolné koberce, které se dobře čistí.

Nejvhodnější volbou jsou kusové koberce s nízkým chlupem z polypropylenu, které slouží i jako venkovní koberce. Pokud se zanesou, stačí je snadno opláchnout vodou. Využít můžete i koberce z přírodních materiálů, jako je vysoce odolná vlna, juta či mořská tráva.

Pokud máte malou nebo úzkou chodbu, můžete ji opticky zvětšit dlouhým běhounem. Naopak větší předsíně či vzdušné vstupní haly čtvercového či obdélníkového tvaru vhodně doplníte kulatými koberci.

Produkty

Originální rohožky

Vyzouvat se před domem či bytem není zrovna pohodlné. Pořiďte si stylovou rohožku. Dokáže zachytit až 80 % nečistot, které si přinesete na obuvi nejen v chladných měsících. Ušetří vám zbytečné uklízení a vaše podlahy ochrání před poškozením.

Kvalitní rohož by měla být vysoce odolná, což se odvíjí od kvalitních materiálů, ze kterých je vyrobena. Nejčastěji se využívají syntetická vlákna nebo guma. V posledních několika letech se staly oblíbenými i výrobky z přírodních materiálů – juty, bambusu nebo i kokosu.

Zrcadlo na chodbu je nezbytnost

Zrcadla mají zázračnou schopnost opticky zvětšovat a prosvětlit prostor, proto jsou vhodná zejména do menších předsíní. Zrcadlo v předsíni je navíc takřka nepostradatelné. Musíte přece vědět, jestli jste bez chybičky, když odcházíte z bytu či domu.

Poslední roky frčí zejména oblá zrcadla, která vytváří uklidňující atmosféru a pomáhají zjemnit „ostré” hrany v místnosti. Stejně tak jsou oblíbená zdobená nástěnná zrcadla. Ta zase skvěle nahrazují jiné dekorace na zeď.

Světelné dekorace do předsíně? Proč ne!

Máte rádi světýlka? Pak jimi vyzdobte i vaši předsíň. Světelné dekorace vytváří dokonale útulnou atmosféru, proto se často věší na terasy a zahrady v létě. Světelným řetězem můžete ozdobit například rostlinu, zrcadlo nebo rám dveří.

Žhavý trend této sezóny jsou také neonové nápisy a symboly, které o vás mnoho vypoví. Máte doma kočičí společnici? Vyvěste do předsíně na zeď neonovou dekoraci ve tvaru kočky. Vtipně bude vypadat také nápis „Ciao Bella” nebo motiv srdce.

Další dekorace do předsíně, bez kterých se neobejdete

Rostliny, obrázky, rodinné fotografie, suvenýry z cest – to všechno chodbu hezky dozdobí a zútulní. Pokud potřebujete stěnu rozšířit, skládejte obrázky vedle sebe, v opačném případě pod sebe. Krásnou dekorací je také menší skříňka na klíče pověšená na zdi.

Pokud máte předsíň tmavou, volte květiny, kterým tmavé prostory nevadí. Je to například tchýnin jazyk, dracéna, lopatkovec, břečťan nebo zamiokulkas. Pokud se i přesto bojíte, že vám rostliny zajdou, můžete si pořídit umělé, které jsou dnes už k nerozeznání od těch živých.

Produkty