100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Jak zařídit velkou předsíň

Patříte mezi šťastlivce, kteří mají v bytě velkou předsíň? Pak máte z poloviny vyhráno. Velmi častou chybou při zařizování bývá to, že místnost vypadá přehlceně nebo naopak příliš stroze. Poradíme vám jak najít balanc a jak zařídit velkou předsíň, aby byla účelná a vkusná.

5 tipů pro velkou předsíň

  • Nebojte se experimentovat a víc než na praktičnost se zaměřte na design
  • Velké předsíňové sestavy jsou správnou volbou
  • Místnost vymalujte neutrálními či sytějšími zemitými odstíny
  • Holé zdi ozdobte rodinnými fotografiemi, obrazy nebo designovými zrcadly
  • Velkou předsíň osvětlete několika různými zdroji světla

Nebojte se experimentovat

Využijte dostatek prostoru, který se vám nabízí. Ušetříte ho zase jinde. Máte možnost využít více skříní, komod i polic, kam uskladníte věci, které byste jinak museli ukládat jinde v bytě. Ve velké předsíni máte velkou výhodu v tom, že nemusíte kupovat jen skladné a praktické kousky, ale můžete se i mnohem více zaměřit na design.

Nábytek do předsíně

S nábytkem nešetřete

Jestliže je vaše předsíň dostatečně velká, můžete se s volbou nábytku trochu „rozšoupnout”. Zvolit můžete vestavěné úložné prostory, ale i velké šatní skříně či předsíňové sestavy. Vedle skříně můžete umístit jednoduchý stojací věšák, lavici pro pohodlné obouvání a velký botník. Zůstane-li vám alespoň trochu místa, umístěte například do rohu stylový taburet, na který si můžete sednout a zároveň poslouží jako příjemný doplněk.

Jak vymalovat velkou předsíň

Výmalba prostorné chodby může být výraznější než té malé. Ani tak to však nepřehánějte. Vedle nešlápnete, pokud vsadíte na barvy v neutrální a sytější zemité paletě. Barvu aplikujte pouze na jednu stěnu a v podobném odstínu ji podtrhněte doplňky. Vyhněte se však spojení bílých stěn a světlého nábytku, ať to u vás nevypadá jako v čekárně u doktora.

Dekorace do velké předsíně

Dekorace a doplňky dodají předsíni pravý šmrnc a útulnost. Skvělý doplněk představuje například ozdobné nástěnné zrcadlo. Na komodu umístěte svoji oblíbenou sošku nebo živou rostlinu, pokud je zde světlo. Vhod přijdou i umělé květiny, které vypadají jako živé. Holé zdi můžete vyzdobit rodinnými fotografiemi či obrazy a sami uvidíte, že se domů budete vracet mnohem raději.

Osvětlení do velké předsíně

Osvětlení je nutné přizpůsobit tvaru předsíně tak, aby byl celý prostor optimálně a rovnoměrně osvětlený. Někdy je potřeba dokonce několik různých zdrojů světla. Pokud do předsíně neproniká denní světlo, doporučujeme silné stropní svítidlo v neutrální barvě doplněné o pár nástěnných. Ideální je osvětlení s pohybovým senzorem, které je praktické hlavně v noci.