Sleva 15 % s kódem JARO15 | Ušetřete ještě dnes →
-20 % na koberce Flair Rugs s kódem FLAIR20 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak vkusně zařídit byt na pronájem podle Katky Jakeš

Andrej Mokoš
Andrej Mokoš
Bonami Blogger

Samostatné bydlení je významným mezníkem v životě člověka. Většina lidí se však před koupí vlastní nemovitosti obrací nejprve na trh s pronájmy. Pokud jste sami majiteli investiční nemovitosti, snažte se vytvořit prostředí, ve kterém se vaši nájemníci budou cítit jako ve vlastním hnízdě.

Úspěšná influencerka Katka Jakešová vám přináší praktické tipy, díky nimž bude váš interiér okouzlující a nejeden potenciální kupec se v něm bude cítit příjemně.

Nadčasový nábytek

Základním pravidlem při zařizování investičního bytu je volit nábytek, který snadno nepodléhá různým bytovým trendům. Jeho univerzální charakter bude vyhovovat vkusu většiny nájemníků a umožní jim soustředit se na oživení interiéru vlastními doplňky.

Sázejte na minimalismus, který i přes menší prostor působí v bytě čistě a upraveně. Inspirací může být také styl japandi, který se drží pravidla, že méně je více. Do popředí staví jednoduchost a variabilitu jednotlivých kusů, které lze přizpůsobit požadavkům obyvatel bytu.

Skvělým řešením je modulární pohovka poskytující větší volnost v rámci prostoru a potřeb. Pokud bude pohovka sloužit i ke spaní, přemýšlejte o rozkládací variantě. Sedačku doplňte konferenčními stolky v setu, jejichž výhodou je snadná manipulace a univerzálnost použití. Přidejte koberec nebo textilní doplňky a vaši nájemníci se budou okamžitě cítit jako doma.

Kuchyně s důrazem na funkčnost

Vybavení kuchyně by mělo být především vhodné pro daný účel a snadno udržovatelné. Dostatek úložných prostor poskytne nájemníkům místo pro jejich vlastní kuchyňské náčiní a umožní jim udržovat v místnosti pořádek.

Ve většině moderních bytů je kuchyň propojena s jídelnou nebo obývacím pokojem. Měla by proto odrážet celkový charakter domácnosti. Při výběru kuchyňské linky opět dbejte na jednoduchost. Pokud to půdorys umožňuje, zvolte blokovou kuchyni, která nevyžaduje další úpravy, a tedy ani navýšení rozpočtu. Její výhodou je také rychlejší dodání, pokud chcete svůj byt co nejdříve pronajmout.

Barevné schéma a kuchyňské doplňky

Při výběru barev mějte na paměti, že ne každý má stejný vkus. Neutrální odstíny jsou proto ideální volbou. Barvy jako bílá, béžová, světle hnědá nebo šedá kuchyni nejen opticky zvětší, ale také jí dodají organizovaný a čistý vzhled.

Doplňky naopak mohou do interiéru vnést tmavší akcenty, kterými oplývají například industriální kousky. Černý jídelní stůl dodá kontrast a židle s kovovými nohami dodají kuchyni vzdušnost i eleganci. Třešničkou na dortu bude stropní světlo ve stejném stylu, které harmonii jen podtrhne.

Multifunkční úložný prostor

Minimalista jistě ocení i to, že má kam odložit osobní věci. Dejte svým nájemníkům možnost vystavit si suvenýr z dovolené nebo oblíbenou knihu. Vnesou tak do interiéru svůj vlastní styl a osobitost, což jim zpříjemní bydlení v pronájmu.

Knihovna nebo police jistě najde své uplatnění a přinese s sebou dávku útulnosti. Zvolte přírodní dekor a neutrální barevnost, aby jednotlivé předměty mezi sebou vynikly. Nezapomeňte přidat komodu, do které schováte drobnosti, které nepotřebují být vystaveny na obdiv.

Pokud chcete dát nájemníkovi možnost výběru úložného prostoru nebo plánujete jeho přizpůsobení v průběhu času, modulární úložné systémy jsou pro to jako stvořené.

Oživte byt obrázky

Bílé stěny v bytě k pronájmu jsou zárukou, že osloví větší počet zájemců. Navíc se časem snáze přemalují a není třeba mít specifickou barevnou paletu pro opravu drobných nedostatků.

Interiér však může působit stroze, a proto byste se ho měli pokusit oživit několika obrázky. Držte se hlavně decentních vizuálních představ. Příliš mnoho vzorů nebo barev se může vymstít a vyvolat nepříjemný pocit. Vhodné jsou čisté linie, jednoduché geometrické tvary nebo rostlinné motivy.

Bonami Tip: Pokud chcete do prostoru vnést špetku trendu a stylu, místo zavěšení obrazu jej umístěte na komodu a opřete o zeď. Esteticky ho můžete podpořit minimalistickými dekoracemi.

Okouzlete už u vchodu

Předsíň je prvním kontaktem člověka s bytem, ale často se na ni při zařizování neklade velký důraz. Oslňte své potenciální nájemníky hned po překročení prahu a nalaďte je na pozitivní notu. Cílem je ukázat, že prostor je vyladěn do posledních detailů, které vytvářejí celkový dojem.

Volně stojící věšák nebo šatní skříň udělají mnohem lepší dojem než jen tak pověšené oblečení. K lepší organizaci přispěje také skříňka nebo botník, který schová množství bot v předsíni. Praktický puf zajistí větší pohodlí při obouvání a zrcadlo zase pomůže s úpravou.

Nezapomeňte předsíň sladit s barvami a dekory zbytku obytného prostoru, aby působila jako harmonická součást bytu. Pokud je předsíň příliš stísněná a tmavá, bude jejím zachráncem dobře zvolené osvětlení. To opticky vykompenzuje její velikost.

Vytvořte pocit domova

Nejen nábytek a velikost místností rozhodují o tom, jak zájemce vnímá interiér. Stejně tak ovlivní to, jak se v něm bude cítit. Existuje několik maličkostí, které mohou vytvořit dokonalou atmosféru, jež v konečném důsledku přispěje k tomu, že se nájemník bude v bytě cítit vítaný a spokojený.

Příjemná vůně linoucí se domovem navodí pocit, že se v pronajatém prostoru cítíte jako doma. Ať už zvolíte voňavou svíčku nebo elegantní difuzér, vyhněte se příliš těžkým a kořeněným vůním, které nemusí každému vyhovovat. Sáhněte raději po méně výrazných esencích bavlny nebo citrusů.

Nepřehánějte to s jednotlivými dekoracemi, nechte na nájemníkovi, aby si domov dotvořil podle svých představ. Jednoduchá váza na stůl nebo umělá květina, která nevyžaduje žádnou péči, však potěší každého.