100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Barvy Vánoc 2021

Spousta z nás má vánoční výzdobu spojenou s klasickými barvami, jako je červená nebo zlatá. Vedle s nimi rozhodně nešlápnete, ale pokud se zajímáte o trendy a interiérový design, podívejte se, jaké barvy letos frčí.

Neutrální tóny

Pro letošní Vánoce je tím pravým paleta neutrálních barev. Jejich použitím na vánoční výzdobě docílíte jednoduchosti a elegance. Tento trend se inspiroval v severských zemích, které jsou charakteristické pro své jemné a tlumené tóny. Vánoce může skvěle vystihovat krémová, bílá, šedá nebo béžová barva. Chcete-li dekoraci dodat trochu šmrncu, přidejte zlatou, nebo stříbrnou barvu.

Zemité odstíny

Zemité odstíny představují klidné barvy ve dvou odlišných formách. V jedné polovině dominují světlé a zdrženlivé odstíny, jako je hnědá, šedá, béžová, světle zelená a světle modrá. Ve druhé polovině najdete tajemné a teplejší barvy s hlubokými odstíny červené, tmavě zelené a modré.

Ozdoby v těchto odstínech mohou mít i různou strukturu a třpytivý povrch. Na výběr jsou kromě skleněných a plastových také různé dřevěné dekorace nebo přírodniny, které se k zemitým barvám velice hodí.

Můžete zvolit například nejrůznější dřevěné hvězdy, dřevěné vánoční stromky, pohlednice, ale i šišky, žaludy nebo slaměné ozdoby.

Nyní už víte, jaké barvy a odstíny na Vánoce zvolit. Pusťte se do výběru vánočních dekorací a doplňků.