Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Barvy Vánoc 2021

Spousta z nás má vánoční výzdobu spojenou s klasickými barvami, jako je červená nebo zlatá. Vedle s nimi rozhodně nešlápnete, ale pokud se zajímáte o trendy a interiérový design, podívejte se, jaké barvy letos frčí.

Neutrální tóny

Pro letošní Vánoce je tím pravým paleta neutrálních barev. Jejich použitím na vánoční výzdobě docílíte jednoduchosti a elegance. Tento trend se inspiroval v severských zemích, které jsou charakteristické pro své jemné a tlumené tóny. Vánoce může skvěle vystihovat krémová, bílá, šedá nebo béžová barva. Chcete-li dekoraci dodat trochu šmrncu, přidejte zlatou, nebo stříbrnou barvu.

Zemité odstíny

Zemité odstíny představují klidné barvy ve dvou odlišných formách. V jedné polovině dominují světlé a zdrženlivé odstíny, jako je hnědá, šedá, béžová, světle zelená a světle modrá. Ve druhé polovině najdete tajemné a teplejší barvy s hlubokými odstíny červené, tmavě zelené a modré.

Ozdoby v těchto odstínech mohou mít i různou strukturu a třpytivý povrch. Na výběr jsou kromě skleněných a plastových také různé dřevěné dekorace nebo přírodniny, které se k zemitým barvám velice hodí.

Můžete zvolit například nejrůznější dřevěné hvězdy, dřevěné vánoční stromky, pohlednice, ale i šišky, žaludy nebo slaměné ozdoby.

Monochromatické ladění

Pokud hledáte modernější vzhled tradičních vánočních ozdob a dekorací, pak je čas místo obvyklé červeno-zelené kombinace zvolit monochromatický vzhled. Nezáleží na barvě, ať už jde o chladnou modrou nebo odstíny růžové, domov zdobený jednou barvou v různých tónech působí sjednocenně a elegantně.

Návrat třpytivé stříbrné

Už několik let jsme si odvykli na sněhovou nadílku během vánočních svátků. Proto ustoupí tradiční barvy, jako je zlatá a červená do pozadí a vystřídá je stříbrná společně s bílou. Tyto odstíny vnesou do našich domovů třpyt čerstvě napadaného sněhu.

Nyní už víte, jaké barvy a odstíny na Vánoce zvolit. Pusťte se do výběru vánočních dekorací a doplňků.