Obývací pokoj se slevou až 25 % | Ušetřete ještě dnes →
Máme novou appku | Objevte její výhody →
300 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Botníky

Botníky pro své variabilní a designové ztvárnění nemusejí sloužit jen k ukládání bot. Ty nižší se hodí jako lavice, vyšší jako nápaditý rozdělovač prostoru chodby. Ukládat se do nich dají knihy, sklenice i oblečení. Vybírejte vždy podle typu prostor.

Botníky pro své variabilní a designové ztvárnění nemusejí sloužit jen k ukládání bot. Ty nižší se hodí jako lavice, vyšší jako nápaditý rozdělovač prostoru chodby. Ukládat se do nich dají knihy, sklenice i oblečení. Vybírejte vždy podle typu prostor.

Filtry a řazení
Šířka
Hloubka
Typ botníku
Slevy
Novinky
Filtry a řazení

Jak vybrat botník

Důkladné změření místnosti je při výběru botníku pouze jedním z kroků. V případě, že hledáte řešení, se kterým budete spokojeni dlouhé roky a zároveň chcete prakticky využít každý cm², vyplatí se zvážit, jaké funkce má botník splňovat.

Chcete se při obouvání posadit? Zvolte sedací botník typu lavice

Botník-lavice patří k nejhledanějším typům botníků. Mezi lidmi je oblíbený ze dvou důvodů. Pokud je spodní část botníku uzavřená, nejsou boty na očích a nic tak nekazí první dojem po vstupu do bytu. Pokud zvolíte otevřenou spodní část, můžete na ni uložit i vlhké body, které potřebují dýchat.

Druhou výhodou je pak měkká horní část s podsedákem. Máte-li malé děti nebo domácí mazlíčky, spolehněte se raději na botník s odnímatelným sedákem vybavený potahem na zip. Ten pak snadno vyperete.

Pro maximální úložný prostor vsaďte na vyklápěcí botník a botník typu komoda

Máte spoustu párů bot, které nechcete schovávat ve skříni ani v krabici ve sklepě? Potom budete potřebovat spoustu úložného prostoru. Právě to splňují výklopné (nebo vyklápěcí) botníky. V nabídce najdete vysoké i nízké botníky s různým počtem výklopných zásuvek.

Při výběru botníku si promyslete, zda má být součástí chodby i zrcadlo. Vedle vysokého botníku bude dobře vypadat vysoké a úzké zrcadlo, ve kterém se před odchodem uvidíte od hlavy k patě. Středně vysoké botníky typu komoda doplní menší zrcadlo zavěšené nad horní desku botníku.

TIP: K vyklápěcímu botníku pořiďte malý taburet nebo lavici pro pohodlné obouvání.

 

Regálové a teleskopické botníky: Praktické řešení skryté za dveřmi

Různé stojany na boty a regálové nebo teleskopické botníky nepatří mezi designové kousky, za to jsou ale nesmírně praktické. Pojmou velké množství bot a díky tomu, že jsou otevřené, budete na boty dobře vidět.

Podobně můžete skrýt také textilní látkové a skládací botníky. Lidé tyto botníky často umisťují do šaten, komor, technických místností domů a bytů nebo do spodních polic vestavěných skříní.

Klasika českých předsíní: Policové botníky

Pokud preferujete otevřený policový botník, vsaďte na kousky, které nebudou rušit estetiku předsíně. Například dřevěné nebo kovové policové botníky pojmou sice menší množství obuvi než botník typu komoda, zato se vejdou i do těch nejmenších panelákových chodeb.

Jaké další botníky pomohou vyřešit úložné prostory pro obuv?

  • velká botníková skříň
  • botníková stěna s věšákem popřípadě zrcadlem
  • malý závěsný botník na dveře
  • nástěnný botník

TIP: Do uzavřených botníků neukládejte mokrou obuv. Na podzim i v zimě ji místo toho dejte na stojany na boty. Na nich šetrně doschnou kožené, koženkové i sportovní boty nebo třeba sněhule a boty na běžky.