Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 Kč pro vásRegistracePřihlášení300 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Čtecí koutek pro knihomola: Jak na útulnou domácí knihovnu

Pro knihomoly není snad většího potěšení než se zachumlat do deky, usadit se do pohodlného křesla a dlouhé hodiny trávit nad dobrým čtivem. Co ale udělat pro to, aby byl čtecí koutek pohodlný, praktický a útulný?

Inspirujte se našimi tipy a knihovničkou fotografky Alex Hraškové.

Knihovna do obývacího pokoje

Je-li je vaše sbírka čtiva skromnější, postačí vám pravděpodobně nástěnná knihovna. Pokud ale svoje knihy počítáte spíše na metry, vsaďte na rozměrnější kousek. Největší parádu samozřejmě udělá dřevěná knihovna.

Chcete-li spojit krásné s praktickým, vsaďte na prosklené knihovny a vitríny – ochráníte v nich knihy před prachem.

Bílá knihovna zase místnost prosvětlí a nechá vyniknout barevné hřbety obálek.

Tip:
Zatímco rohovou knihovnu můžete umístit pouze ke stěně, regálové knihovny s otevřenými policemi využijete i pro rozdělení místnosti.

Posezení ve čtecím koutku

Aby bylo několikahodinové čtení co nejpohodlnější, nesmí chybět křeslo. A je už jen na vašem vkusu, zda sáhnete po klasickém, houpacím či závěsném.

Pro čtecí koutek ale není snad nic příhodnějšího, než pořádný ušák, do kterého se můžete schoulit a nerušeně hltat stránku za stránkou. A opravdoví fajnšmekři? Ti se rozhodně nemusí spokojit s málem, ale rovnou si lebedit v tom nejpohodlnějším – lenošce.

Nemáte-li místa nazbyt, pohodlné místo ke čtení vytvoříte i z mála. Stačí rozkládací futon, deka a dostatek polštářů.

Prostor na knihu i na čaj

Není nutností, ale čtecí koutek s ním bude o poznání praktičtější. A o kom že je řeč? Přece o odkládacím stolku! Odložíte na něj knihy, šálek s kávou i nějaké drobné občerstvení. A pokud zbyde prostor, tak i nějakou vázu s květinami či vonnou svíčku.

Zejména v malých bytech využijete zásuvné stolky, které nezaberou tolik místa, ale svou flexibilitou nabízí další odkládací plochu.

Pokud nechcete investovat do odkládacího stolku, můžete místo toho využít i stoličky, dřevěné schůdky ke knihovně či taburet, na který položíte tác podobného tvaru.