Až -20 % na scandi domov | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Hravý skandinávský obývací pokoj v jarní paletě

Vytvořit vzdušný obývák je kumšt. Hlavně pokud v něm chcete tvořit, lenošit a ještě přijímat návštěvy. Když ale vsadíte na správné kousky, svěží barvy a hravá řešení, nešlápnete vedle.

Inspirujte se našimi tipy na minimalistický obývák v jarních odstínech, kde bude příjemně vám, rodině i hostům.

Zaměřte se se na jednoduché tvary

Nekomplikovaný design dřevěné pohovky a odkládacího stolu zaručí, že interiér bude působit vzdušně, i když si některé kousky dopřejete v tmavých barvách. S nimi však šetřete a další vybavení jako stojan na oblečení či lampy už vybírejte spíše ve světlejších odstínech.

Vsaďte na flexibilní nábytek

Čím rozmanitější využití jednotlivých kusů nábytku, tím lépe. Zejména v malých bytech, kde zvažujeme každý centimetr. Sáhněte proto například po sedačce Bebop od Karup Design, kterou můžete polohovat pomocí opěrek podle libosti - lehce ji tak přetvoříte na lenošku nebo postel pro jednoho.

Využijte tvárnost futonů

Neřešte, zda si dopřát pohodlné křeslo, nebo kout pro meditaci a zábavu. Křeslo Nido od Karup Design umožní, že si v jednu chvíli můžete lebedit s knížkou v malém kokonu, záhy z něj však vytvoříte pohodlnou podložku na hraní i odpočinek. Díky páskům na suchý zip to zvládne i dítě!

Míchejte jemné vzory a barvy

Něžnému interiéru budou slušet něžné motivy. A nejlépe takové, které připomínají bubliny či drobné listy rostlin. Nebojte se jejich kombinací a míchejte různé typy dekorů na polštářích, plédech i koberci. Ke krémové sedačce se budou proto skvěle hodit kousky v mátové, nebesky modré a pudrově růžové.

Dopřejte si minimalistické dekorace

Ke skandinávskému interiéru patří i jednoduché doplňky. Osvětlení, svíčky a svícny vybírejte v neutrálních či pastelových odstínech. Aby však zátiší nepůsobilo přeslazeně, zakomponujte do něj například výraznou černou sošku.