Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak jednoduše ozdobit vajíčka? Zkuste to s bavlnkami

Iva Baltaretu · 6. dubna 2022

Tenhle tip nás okouzlil na Pinterestu, my jsme si k návodu vybrali různě zbarvená přírodní vajíčka a zkombinovali je s přírodně laděnými barvami bavlnek. Pusťte se s námi do tvoření velikonoční výzdoby.

Co budete na zdobení vajíček potřebovat?

• Vyfouklá vajíčka – my jsme použili přírodně zabarvená hnědá, zelená i ta světlejší, ale klidně je můžete nabarvit podle svého vkusu. Snažte se před vyfouknutím udělat dírky naproti sobě, usnadní vám to potom provlékání jehlou.
• Bavlnky – buď typ moulinka nebo perlovka. Perlovka je v tomto případě lepší, snáz se navléká, protože vlákna moulinky nejsou spletená a hůře se vám vejde do očka jehly.
• Dlouhou jehlu – perfektní jsou jehly na panenky, které seženete v galanterii. Pokud jehlu nemáte, můžete zkusit navlékat na vajíčko například pomocí špejle, na níž vlákno bavlnky přivážete.

Postup, jak si jednoduše vytvořit velikonoční vajíčka

1. Připravte materiál. Vyfouklá vajíčka vyčistěte a vysušte. Pokud máte kupovaná, číslo jednoduše odstraníte například odlakovačem na nehty.
2. Navlékněte si bavlnku na jehlu a provlékněte ji skrz dírky ve vajíčku. Napoprvé možná budete hledat kudy jehlou ven, ale chce to jen trochu cviku.
3. Provlékejte bavlnku dokud nebudete mít celé vajíčko omotané. Snažte se ji udržet napnutou, aby vytvářela na povrchu vajíčka rovnou čáru.
4. Nakonec svažte uzlíkem.

Tip: Určitě vyzkoušejte i jiné barvy, jiné provázky, vlnky, nitě nebo vlákna. Opět tím vytvoříte něco jiného. Experimentovat můžete pak i provlečením horizontálně.

Další tipy na velikonoční dekorace

Upečte si vedle beránka a mazance ještě mechový dort. Je krásně zelený a snadno ho vyzdobíte čokoládovými vajíčky nebo jarními květinami.

Vyzkoušejte další tipy na ozdobení vajíček. V našem článku najdete návod, jak vytvořit voskové kraslice nebo jak na efektní mramorovaná vajíčka.

Vyzdobte si svůj domov velikonočními dekoracemi. Na Bonami nakoupíte krásné věnečky, ubrusy, ale třeba i jarně laděné vázy a mísy.