Black Friday | Sleva 20 % na vše s kódem BLACK20*Neplatí na již zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Rady a tipy, jak na sezonní úklid šatníku

Jaro, léto, podzim, zima…a zase jaro. A ačkoliv s každou další sezonou váš šatník nabývá na objemu, jste stejně každé ráno při výběru oblečení bezradní. Řešení je nadosah. Stačí pořádně uklidit skříň a roztřídit sezonní oblečení.

Inspirujte se našimi tipy, jak na organizaci skříně a detox šatníku.

1. Začněte detoxem šatníku

Každý kousek vezměte do ruky a zvažte, zda vám dělá radost a zda ho chcete nosit i příští sezonu. Pokud zní vaše odpověď ano, položte tento kousek na hromádku, kterou později uklidíte do skříně. Pokud ho nosit nebudete, uložte ho stranou.

Staré oblečení vyšlete do světa

Úklid skříně se neobejde bez důkladné čistky šatníku. Nenošené kousky, které mohou dělat radost ještě někomu jinému, prodejte v bazárku nebo vyměňte na swapu. S horšími poškozenými věcmi se rozlučte. Vyhoďte je do tříděného odpadu nebo rozstříhejte na menší kousky, které využijete třeba na úklid.

2. Uskladněte sezonní oblečení

Oblečení ukládejte čisté a vyprané. Skvěle vám poslouží praktické úložné boxy a vakuové pytle na oblečení. Při úklidu šatníku si pro sezonní oblečení vyhraďte místa, ke kterým nepotřebujete jednoduchou dostupnost, jako například horní police skříně nebo úložné prostory pod postelí.

3. Připravte si aktuální šatník

Teď je na řadě oblečení, které nadcházející sezónu budete potřebovat. Všechny kousky vyžehlete, pečlivě poskládejte nebo pověste na ramínka do skříně. Dbejte na to, aby byla stejná. Šatník díky tomu vypadá sjednoceně. Vhodnější jsou spíše plastová nebo dřevěná, která oblečení neponičí.

4. Udržujte pořádek ve skříni

A nyní už se můžete směle pustit do organizace skříně. Oblečení uspořádejte třeba podle typu, stylu nebo barvy - záleží jen na vás. Do poliček v úrovni očí uložte kousky, které používáte nejčastěji. Nejníže by měly být věci, pro které se nebudete muset každý den ohýbat. Pokud nemáte ve skříni dostatek poliček, můžete využít závěsné organizéry, které nahradí poličky nebo šuplíky.

Jak na úklid domácnosti?