Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Jak na sezónní výměnu šatníku

Jahody a maliny střídají jablka a dýně, letní drinky zase čaj a svařák a šatičky ustupují softshellu a vlně. Je tu podzim a s ním i výměna šatníku. Jak na to? Poradíme vám spoustu praktických tipů, jak správně zorganizovat a uspořádat šatník.

1. Všechno vyndejte ven a roztřiďte

Každý letní kousek vezměte do ruky a zvažte, zda vám dělá radost a zda ho chcete nosit i příští sezónu. Pokud zní vaše odpověď ano položte tento kousek na hromádku, kterou později uklidíte do skříně. Pokud ho nosit nebudete, položte ho stranou na další hromádku.

Co se starým oblečením?

Lepší nenošené kousky, které mohou dělat radost ještě někomu jinému, můžete darovat na charitu nebo prodat v bazárku. S horšími poškozenými věcmi se rozlučte, vyhoďte je do tříděného odpadu nebo rozstříhejte na menší kousky, které využijete třeba na úklid.

2. Ukliďte letní oblečení

Oblečení ukládejte čisté a vyprané. Skvěle vám poslouží praktické úložné boxy nebo vakuové obaly na oblečení. Pro sezónní oblečení vyhraďte místa, ke kterým nepotřebujete jednoduchou dostupnost, jako například horní police skříně nebo úložné prostory pod postelí.

3. Uložte podzimní oblečení

Teď je na řadě teplejší oblečení, které nadcházející sezónu budete potřebovat. Všechny kousky vyžehlete, pečlivě poskládejte nebo pověste na ramínka a ukliďte zpět do skříně. U ramínek je především podstatné, aby byla všechna stejná. Šatník pak vypadá krásně sjednocenně. Vybírejte spíše plastová nebo dřevěná, která oblečení neponičí.

4. Uspořádání a organizace šatníku

Oblečení můžete uspořádat podle typu, stylu nebo barvy - záleží jen na vás. Do poliček v úrovni očí dejte oblečení, které používáte nejčastěji. Nejníže by měly být věci, pro které se nebudete muset každý den ohýbat. Pokud nemáte ve skříni dostatek poliček, můžete využít praktické závěsné organizéry, které nahradí poličky nebo šuplíky. Na šály, čepice nebo kabelky využijte závěsné držáky.

Pokud ukládáte věci do komody, doporučujeme spíše horizontální rovnání. Z komínků totiž trička často zapadnou do zadní části skříně a zmuchlají se.

Tip!

Paradoxně nejsložitější bývá udržet v pořádku šuplíky či police se spodním prádlem a jinými doplňky. Na jejich organizaci se skvěle hodí nejrůznější pořadače.