Sleva 15 % s kódem UNOR15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak připravit domov na večírek (nejen na Silvestra)

Ať už doma plánujete uspořádat divokou párty nebo jen menší posezení s nejbližšími přáteli, poradíme vám s jakými doplňky budete mít zaručený úspěch a které dekorace vám pomůžou navodit speciální atmosféru.

První dojem po příchodu je důležitý. Ujistěte se, že máte v předsíni uklizeno a také dostatek prostoru na odložení bot a volných věšáčků k zavěšení kabátů všech příchozích. Určitě nechcete, aby pak svršky hostů zůstaly na jedné hromadě na židli.

Pokud budete většinu doby v obýváku, ujistěte se, že je všude dostatek odkládacích ploch na skleničky s pitím a talířky . Přece nechcete, aby váš koberec ozdobila skvrna ze skleničky s červeným vínem odložená na podlahu.

Pořiďte proto k hlavnímu konferenčnímu stolu i menší a lehce přenosné odkládací stolky, na které pohodlně dosáhnou i ti, kteří sedí více na kraji nebo trochu bokem.

Připravte se na večírek i po logistické stránce. Ukliďte vše z pracovní linky v kuchyni. Volné místo se bude hodit, až budete chystat další pohoštění nebo aranžovat na talíře dobroty, které přinesli hosté. Ujistěte se, že je koš vynesený, abyste to pak nemuseli řešit v průběhu.

Také se pokuste uspořádat a co nejvíce uvolnit ledničku. Do karet v zimě nahrává, že můžete částečně využít i balkon či terasu. A nakonec - nezapomeňte si dopředu připravit pořádnou zásobu ledových kostek do drinků!

Bez něčeho na zub není žádná správná párty. Ale komu by se chtělo strávit půlden předtím v kuchyni přípravami? Pokud vám taky ne, tak nevymýšlejte žádné složitosti.

Jednoduchost často chutná nejlépe a pokud naaranžované suroviny podtrhnete stylovým nádobím a podnosy, které bude působit krásně slavnostně aniž byste přípravami strávili celé mládí.

Nalaďte prostor na správnou notu. Příjemný hudební podkres udělá s atmosféru zázraky. Připravte si předem vlastní playlist, ideálně dva - pomalejší i svižnější, podle nálady pak zvolíte vhodnější.

Vůně může taky dělat divy, jen zvolte raději jemnější variantu, která nepřebije aroma vašich pochutin. Vonná svíčka navíc místnost dokonale zútulní.

Pokud se chcete zapsat jako skvělý hostitel, zkuste to přes drinky. Dejte si záležet, aby byly v krásných skleničkách, vždy dokonale vychlazené, s eko-friendly brčkem a ideálně zdobené plátkem ovoce. To pak i neskutečně jednoduchý koktejl jako je mimosa bude působit jako mini umělecké dílo.
Pokud zápasíte s usazením všech hostů, spolehněte se na praktické pufy či lavice. Alternativně můžete využít i stylových rozkládacích futonů a matrací. Jenom pozor, jsou tak pohodlné, že společensky unavenější jedinci by si na nich mohli rovnou ustlat až do rána.
Ambientní světlo zajistí na večírku uvolněnější náladu. Rozsviťte proto v různých rozích místnosti menší lampičky místo silného stropního světla. Skvělým doplňkem bude i kreativně umístění světelný řetěz nebo jiné vánoční dekorace.
Pokud nejste fanoušky organizované zábavy, tak si nelámejte hlavu s velkým vymýšlením různých aktivit. Lidem většinou stačí být spolu a jednoduše klábosit, pít a jíst. Pokud, ale přece jen chcete zábavu něčím okořenit, nebo zkusit se starými kamarády něco nového, vytáhněte novou deskovou nebo logickou hru.
A nakonec - jakmile dorazí první hosté, odhoďte všechnu nervozitu a hoďte za hlavu všechno, o čem si myslíte že jste mohli udělat a připravit lépe. Hosté stejně neřeší jestli nějaká část domu mohla být uklizenější nebo že máte málo druhů jednohubek. Zato na usměvavé hostitele jen tak nezapomenou!