Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Královny pořádku: Jak prakticky uspořádat dětský pokojíček

Jak prakticky, efektivně a útulně uspořádat dětský pokoj, který slouží jako obývací pokoj, ložnice, studovna a šatna dohromady? A jak zajistit, aby v této místnosti nevládl chaos a děti v ní dokázaly jednoduše udržovat pořádek?

Uvidíte, že s několika tipy od Královen pořádku se vám povede snadno zorganizovat i pokojíček vašich dětí.

Jak skládat oblečení do skříně, jaké jsou vhodné barvy do dětského pokoje nebo jak rovnat prakticky hračky? Lucie a Pavlína pro vás mají spoustu funkčních tipů a rad.

1. tip

Všechny věci ze skříní, komod a pracovního stolu vyndejte ven a společně s dětmi je protřiďte. Bez souhlasu dětí se do toho ale nepouštějte. To, co vy považujete za nepotřebné, může být pro dítě tím největším pokladem.

2. tip

Hračky rozdělte do celků. Takovým mohou být například panenky, autíčka nebo výtvarné potřeby. Ty pak uložte do praktických organizérů nebo boxů, do nichž se dětem budou hračky lépe vracet.

3. tip

Stůl nechte volný, protože pořádek pomáhá soustředění. Vše ostatní dejte mimo pracovní stůl. Děti, obzvlášť ty s poruchou pozornosti, se lépe soustředí, když mají všechny rušivé elementy mimo zorné pole. Proto je třeba udržet i prostor kolem stolu co nejklidnější.

4. tip

Šatní skříň by měla mít tyč na zavěšení oblečení. Děti lépe uvidí, co mají a výběr tak bude snazší. Věci, které se nepoužívají tak často, jako třeba sezónní oblečení, dejte do horních polic.

5. tip

Skládání oblečení je pro děti noční můrou. Pokud mají oblečení uložené v komodě nebo knihovně, vyzkoušejte balíčkové skládání do šuplíků, které je snáze udržitelné a hlavně přehledné. Skládejte k sobě vertikálně trička, legíny i kalhoty a dodržujte barevné ladění.

6. tip

Dětská postel by měla mít rošt a kvalitní matraci, která se přizpůsobí dětské páteři. Vhodnější jsou tvrdší matrace s vyšším podílem studené pěny. Dětský polštář by měl být vyšší a měkčí.

7. tip

Nad postelí neumisťujte žádné police ani knihovny. Pocitově by mohly padat a vzbuzovat obavy. V klidové zóně se vyhýbejte dynamickým prvkům, jako jsou křiklavé barvy nebo doplňky, které mohou rušit kvalitní odpočinek. Vhodné jsou tlumené a pastelové odstíny.

8. tip

Nábytek v dětském pokoji by měl být z přírodních materiálů nebo bílý s nezávadným nátěrem. Ten se totiž tak rychle neomrzí, jako třeba růžový, a snadno se kombinuje s barevnými doplňky. Navíc se dekorace snáz mění než třeba princeznovský nábytek nebo postel ve tvaru auta.

Pro ještě více inspirace do dětského pokoje navštivte celou kategorii.