Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Léto

Léto je o zážitcích, na které pak rádi vzpomínáme po zbytek roku. Pikniky a grilování s přáteli, trávení času u vody či dovolená s rodinou v zahraničí - ať už v létě plánujete cokoliv, je třeba se na něj dobře vybavit.

Na Bonami najdete skvělé pomocníky, jako jsou grily, zahradní posezení, kufry nebo vybavení k vodě, které vám pomohou užít si léto, jak se patří.

Inspirujte se

Kdy začíná léto?

První letní den vychází letos na 21. června a označuje se jako letní slunovrat. Začíná v červnu, pokračuje v červenci a v srpnu a končí v září. Je to nejdelší den v roce s nejkratší nocí. Meteorologické léto začíná 1. června a zahrnuje červen, červenec a srpen.

A kdy léto končí? Poslední den léta bude 23. září. Tento den, tedy podzimní rovnodennost je noc i den stejně dlouhá a zároveň začíná podzim.

Jak na letní interiér

Barvy, vzdušnost a svěžest. To jsou prvky, které k letním interiérům neodmyslitelně patří. Pusťte je i do svého domova. Vsaďte na pastelové barvy, jako je růžová, žlutá, tyrkysová, zelená nebo oranžová. Každou místnost krásně rozjasní a navíc ve vás probudí novou energii.

Vybavit svůj domov můžete také podle vašich oblíbených destinací. Máte rádi řeckou kuchyni? Položte modrý kostkovaný ubrus na stůl, přidejte několik bílých a modrých talířů a okamžitě se budete cítit jako v řecké taverně. Toužíte po španělském středomořském slunci nebo po dlouhých plážích Portugalska? Postavte zahradní lehátko na slunce a naservírujte si typickou Sangrii ve džbánu s barevnými vzory. Nebo patříte spíše mezi milovníky Itálie? Vychutnejte si těstoviny či autentickou pizzu na osvětlené terase nebo zahradě. Stejně jako ve skrytých ulicích Říma nebo Milána.

A pokud vaše duše a mysl touží po odpočinku, přeneste do svého domova kousek exotického Bali. Doplňky s rostlinami a zvířaty spolu s přírodními materiály a odstíny udělají zázraky. Skutečný chrám relaxace, aniž byste museli cestovat tisíce kilometrů daleko.