100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Povlečení a doplňky v romantickém stylu

Patříte mezi nenapravitelné romantiky a rádi byste kus svého já přenesli i do svého bydlení? Je to jednoduché. Tajemství spočívá v detailech a harmonickém ladění barev, vzorů i materiálů, které navodí něžnou atmosféru a dodají ložnici na útulnosti. Inspirujte se našimi tipy a vyšperkujte svou ložnici k dokonalosti.

Čím více textilních doplňků, tím lépe

Správnou romantickou atmosféru navodí polštáře v různých velikostech a tvarech. U materiálů sáhněte po sametu, saténu a nebo huňatém povlaku z kožešiny.

Chybět by neměl ani přehoz přes postel nebo heboučký pléd, který ochrání peřiny a ložní prádlo před prachem. Na zem k posteli patří kusový koberec nebo kožešina, která pohladí studená chodidla a vnese do místnosti honosnost a hřejivou atmosféru.

Nevíte si rady, jak kombinovat různé látky, potisky, barvy a materiály?

Pastelové odstíny a květinové vzory

Květované povlečení je trendem letošního roku a navozuje v ložnici pocit svěžesti a čistoty, která pomůže k ještě lepšímu spánku. Moderní jsou motivy růží, tulipánů nebo pivoněk a tento rok na povlečení často najdete i eukalyptus a luční kvítí.

Velmi důležitou roli při zařizování ložnice mají vhodně zvolené barvy. Jestli se vám zalíbila růžová barva, směle ji vpusťte do své ložnice. Aby se ale nestalo, že bude výsledek moc přeslazený, počítejte i s nějakou kontrastní barvou, která celkový dojem vyváží. K růžové se bude skvěle hodit modrá nebo zelená.