Black Friday | Sleva 20 % na vše s kódem BLACK20*Neplatí na již zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Nadělte (si) k Vánocům nové vybavení domácnosti

Kupovat nábytek jako dárek může být ošemetné. Trefit se do vkusu obdarovaného je trochu oříšek a zabalit celé křeslo je také docela výzva. Na druhou stranu, pokud se vám to povede, darujete opravdu praktický dárek, díky kterému si na vás obdarovaný vždy s láskou vzpomene.

Projděte si naše tipy, které vás provedou celým procesem, abyste na nic nezapomněli.

Pro inspiraci přidáváme i oblíbené kousky nábytku a dekorací, se kterými nemůžete při výběru šlápnout vedle. Tak hurá do toho.

Proč nábytek pořizovat

Jednoduše je to praktická věc, kterou domů potřebuje úplně každý. Občas se trochu mylně domníváme, že dárek musí být jen něco speciálního jako poukázka na masáž nebo nový telefon. A přitom mají rodiče už 20 let tu stejnou proleželou matraci a partnerova sbírka knížek leží na zemi. No neocenili by teď teď novou matraci či knihovnu nejvíce?

Co vzít v úvahu

Pokud nepořizujete nábytek přímo pro sebe a svou domácnost, zamyslete se nad tím, v jakém stylu si obdarovaný zařizuje svůj domov. Má rád moderní minimalistický nábytek nebo se to doma spíš hemží rustikálními a starožitnými kousky? Také promyslete barevné schéma a oblíbené barvy obdarovaného.

Sežeňte si komplice

O výběru se poraďte s někým, kdo obdarovaného dobře zná nebo s ním ideálně sdílí domácnost. Ten bude vědět, kam by to chtělo nový koberec či o jakém křesle obdarovaný sní. Hodit se vám bude také při výnosu dárku domů. Nebo to nechte na nás a my vám nábytek vyneseme až do bytu

Po kterých kouscích se dívat

Určitě nejlépe víte, které kousky nábytku by už potřebovaly vyměnit a nebo které jste zatím ještě nepořídili. My radíme investovat do těch, které nejvíce slouží k vašemu pohodlí a odpočinku. Například matrace a postel by měly být co nejkvalitnější. Dále se můžete zaměřit na důležité kusy nábytku, kde jako rodina často trávíte čas. Například pohovka, křesla televizní stolek a jídelní stůl.

Pohlídejte si dostupnost zboží

Nezapomeňte, že některé kousky nábytku se vyrábí přímo na zakázku a tak může být doba jejich doručení o něco delší. Vždy si v detailu produktu ověřte za jak dlouho může být nábytek u vás. Jestli nakupujete na poslední chvíli a dárek chcete mít pod stromečkem, vybírejte už jen kousky, které jsou na skladě.