Sleva 500 Kč nebo 2 000 Kč na váš nákup | Ušetřete →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Pohovky pro první bydlení vs. pohovky na celý život

Pohovku potřebujeme vždy, ale v každé životní fázi od ní čekáme něco trochu jiného. Někdy musí posloužit i jako dočasná postel a úložný prostor a jindy má být zase prostornou a stylovou chloubou celého obýváku. Jaká pohovka se vám bude nejvíce hodit?

1. První společné posezení

Pronajali jste si se svou láskou první společné hnízdečko nebo si užíváte divoká léta spolubydlení? Domov nemusí být velký, hlavně že je dobře zařízený.

První pohovku pořizujte za cenu, která nezatíží váš rozpočet. Na těch pár let dobře poslouží, ušetří cenné centimetry, uložíte sem peřiny a občas i sebe nebo návštěvu. Nevydrží vám až do stáří, což je ale v pořádku, protože váš vkus a potřeba po prostoru se budou časem proměňovat.

Na každodenní spaní

Jestli se vám do místnosti nevejdou postel i pohovka zároveň, vyřešte to jednoduchým kompromisem a vyberte si pohovku na každodenní spaní. S takovou nespíte na tvrdším přídavném díle (což je vhodné jen jednou za čas), ale na klasické matraci.

Funkčnost především

Při výběru se zaměřte na úložné prostory, díky čemuž nebudete potřebovat tolik skříní a komod. Pohovka může být klidně menší. Sezení navíc zajistíte pufy, křesílky a polštáři. Skvělé jsou také futonové sedací soupravy, které poslouží jako pohovka i pohodlné letiště.

2. Jdeme do většího

Možná jste si právě pořídili vlastní bydlení nebo už vás je doma více a potřebujete tak větší prostor. Tady už je na místě investovat do větší a bytelné pohovky, která ustojí všechny návštěvy a hopsání (nožek i tlapek).