Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Postav si sen: Proměna bytu mladé rodiny

Manželé Bílkovi před několika lety společnými silami zrekonstruovali panelákový byt po rodičích. Podařilo se jim vyměnit podlahy, okna i dveře, ale na další vybavení už nezbyly peníze.

Mají dvouletou dceru Viktorku, pro kterou si Tereza přeje útulný dětský pokojíček, který by mohla v budoucnu obývat se svým sourozencem. Jejich rodina se totiž brzy rozroste o nového člena.

Vláďa je učitel matematiky a tělocviku a Tereza má vystudovanou ekologii, ve stejném oboru také pracovala než otěhotněla. Oba dva milují přírodu a pohyb, což si nejraději vychutnávají najednou - hlavně při horolezení.

Původně chtěli vytvořit dětský pokoj v úzké místnosti 4 x 1,7 m, designéři se ale nakonec rozhodli umístit pokojíček do stávající ložnice. Dominantou se stala praktická domečková palanda z přírodního masivu. Doplňky se nesou v neutrálních odstínech bílé s černou, které tu a tam osvěží něžné pastelové tóny. Díky střídmější barevnosti působí prostor vzdušně, ale stále optimisticky.

Z uzounké místnosti se designérům podařilo vykouzlit útulnou ložnici. Nepůsobí přeplněně, přestože je zde prakticky využitý každý volný centimetr. Světlá barevnost opět dodává pocit vzdušnosti a bohémské dekorace i svítidla vnášejí do místnosti pocit uvolněnosti.

Zásuvky pod postelí a prostorná skříň navíc poskytují spoustu tolik potřebného úložného prostoru. Na zavěšení menších doplňků poslouží dekorativní žebřík jednoduše opřený o stěnu.