Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Na Bonami najdete nejširší nabídku pro váš domov.
Menu
100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Prázdninový dům, kde léto trvá 365 dní v roce

Navštívili jsme prázdninový dům interiérové designérky a blogerky Mii Krpiny, který se nachází nedaleko Vranského jezera. Rekreační dům je navržen jako ideální letní sídlo, které návštěvníkům umožňuje využívat jak venkovní, tak vnitřní prostory. Záměrem bylo vytvořit vzdušný prostor, který navazuje na zahradu. Mia nás místem provedla a podělila se s námi o několik svých tipů a triků.

Půdorys jsem navrhla tak, aby byl co nejotevřenější a nejjednodušší, bez zbytečných zdí a se spoustou prosklených stěn, které vnášejí do interiéru světlo a krásný výhled na přírodu. Ke vzdušnosti přispívají i světlé barevné tóny, se kterými jsem pracovala.
Nejčastěji se vyskytující barvy přírody, jako je zelená, modrá nebo hnědá, v kombinaci s bílou jsou ideální volbou, pokud chcete mít svěží a „slunečný“ prostor. Použití přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, juta, len nebo ratan, v interiéru působí uklidňujícím dojmem díky svým neutrálním barvám a působivým texturám, navíc je lze doplnit rostlinami, které materiály ještě více vyzdvihnou.
Dávku elegance jsem do domu vnesla použitím zlatých detailů. Používám je však velmi decentně - pokud to s nimi přeženete, může prostor působit příliš lesklým dojmem. Dřevo a mramor doplněné zlatou barvou je jednou z kombinací, se kterou neuděláte chybu.
Mám také ráda neobvyklé vzory, a proto jsem jimi vyzdobila toaletu pro hosty. Pokud chcete mít v koupelně trochu jiný vzhled než tradiční koupelnové stěny, můžete si také pohrát s barvou a štětcem nebo použít voděodolné tapety.
Zahradu jsem navrhla tak, aby byl bazén uprostřed domu a byl vidět z každé místnosti. Nicméně nejzajímavější částí zahrady je DIY venkovní sedací sestava s krbovou instalací, vyrobená z betonových bloků. S manželem jsme si ho postavili sami a postup můžete najít a sledovat na mém instagramovém profilu . Je to skvělé řešení, pokud máte dostatek místa, protože je pevně stojící. Taková sestava vydrží „věčně“ a její údržba je velmi snadná.Výsledný vzhled je moderní, minimalistický a unikátní a myslím, že žádná jiná sestava by se sem tak dobře nehodila. Jakmile ji postavíte, zbývá jen vybrat si vhodné polštáře pro maximální pohodlí, zapálit oheň a užívat si své malé mistrovské dílo.

Další inspirace