100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Jaké povlečení na léto? Chladivé a z přírodních materiálů

O tom, že kvalitní spánek je základem duševní i tělesné pohody, není pochyb. Jak si jej ale dopřát i v období, kdy rtuť teploměru míří k tropickým hodnotám? Stačí postel „obléknout” do léta. Prim proto budou hrát chladivé materiály, barvy moře i orientální motivy.

Tak vzhůru do toho! Inspirujte se našimi tipy, jak na „vyletněnou” postel.

1

Nepodceňujte chladivé účinky barev

Bílá a modrá nejsou nadarmo oblíbenými barvami středomořských zemí. Využijte je proto i modré povlečení v ložnici. Oživit je můžete geometrickými vzory nebo proužky.

Povlečení s námořnickým motivem snad nikdy nevyjde z módy. Navíc přímo volají po okořenění výraznými barevnými detaily. Svěžího dojmu docílíte i harmonickým propojením s mentolově zeleným povlečením.

2

Vytvořte si (postelovou) džungli

Botanické motivy jsou pro léto jako dělané. Účinky zelené barvy v tomto případě využijete naplno zejména ve spojení s bílou i pestrými barvami.

Jste-li odvážnější, míchejte květinové povlečení a povlečení s motivem zvířat . Nevyhýbejte se ani výrazným originálním doplňkům z exotických dřevin či barevných kovů.

3

Inspirujte se Orientem

Horké letní noci přímo volají po dávce exotiky. Etno vzory, povlečení s mandalou či orientální povlečení, macrame povlaky a baldachýn budou tou pravou volbou pro smyslnou boho ložnici, v níž se mísí zemité a terakotové odstíny se zlatými detaily a doplňky z juty či bambusu.