Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Připravte svou postel na podzim

Sychravé podzimní dny přímo svádí k tomu zachumlat se s horkým čajem do deky a nevlídné počasí přečkat s knížkou či filmy v posteli. O útulnou atmosféru se v takových chvílích postará větší než malé množství polštářů, hřejivé plédy a možná i nějaká ta kožešina.

Tak vzhůru do toho! Inspirujte se našimi tipy, jak na podzimně „vyladěnou” postel.

Převlékněte ložnici do podzimních barev

Využijte sílu tlumených odstínů oranžové, žluté a cihlově červené. Působí hřejivě a dokáží zútulnit interiér v neutrální paletě. Stačí jen několik doplňků. Zejména dekorativní polštáře jsou pro takové drobné proměny naprosto ideální. Harmonického dojmu však docílíte zvláště v kombinaci se zemitými a pískovými barvami.

Inspirujte se severským hygge

Pocit útulna, bezpečí a pohodlí je synonymem pro hygge styl bydlení, který oceníte právě pro podzimně laděnou ložnici. Dopřejte si tedy kašmírové plédy, hebké kožešiny a uklidňující tlumené barvy. A hlavně - nezapomeňte na dostatečnou zásobu vonných svíček.

Zachumlejte se do kára

Není vhodnější podzimní vzor než káro, které snad nikdy nevyjde z módy. Kdo by také odolal onomu uklidňujícímu pocitu, když se s knihou schová pod velkorysou károvanou deku se střapci. Pokud však kostkovaný vzor nemá udávat ráz celé ložnice, stačí jej použít na několika menších polštářcích.

Hrajte si s texturami

Míchejte různé materiály a nechte je působit na vaše smysly. Kontrastem hrubšího manšestru a jemného sametu či semiše vnesete do interiéru dynamiku a polechtáte vaše hmatové receptory. Odvážnější se nemusí bránit ani extravagantnějším kombinacím - co takhle doplnit postel koženými polštáři a místo přehozu použít ovčí kožešiny?

Více rad a tipů najdete zde