-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Rozhovor s designérkou: Karolína Nováková

Jaké si na Bonami oblíbila značky, který interiérový styl je nejblíž jejímu srdci a proč? Přečtěte si, jak to vnímá Karolína, designérka naší služby Bonami návrh interiéru.

Seznamte se:Karolína Nováková

Karolína se zaměřuje na udržitelnost interiérového designu. Ráda proto vybírá do prostor nadčasové kousky, které tvarově a barevně nepodléhají krátkodobým trendům. V její tvorbě se odráží harmonie, barevná vyváženost, úcta k řemeslu a odkaz k přírodě.

Pro Karolínu je při navrhování interiérů důležité respektovat určující architektonické prvky prostoru, stejně tak jako účel daného místa. Práci interiérového designéra tak vnímá komplexně se všemi okolními aspekty bydlení. Zásadní vliv na její profesní a osobní vývoj měl také život na jihu Francie, kde jsou krásno a estetika pevně spjaty s každodenním životem.Jaký je váš nejoblíbenější interiérový trend a proč?

V zásadě se nenechávám ovlivňovat trendy, spíše je to pro mě okrajová inspirace. Mezi moje nejoblíbenější styly v interiéru patří mediterranean (středomořský), který je velice typický pro jižní oblasti. Jedná se o propojení interiérového designu s architekturou prostoru. Charakterizující pro tento styl jsou nadčasovost, vzdušnost, bílá barva, lehké textilie, přírodní materiály a umělecké/designové objekty.
Na středomořském interiérovém stylu si cením i jeho časové nedefinovatelnosti. Takový prostor můžete v budoucnosti lehce obměnit, bez nutnosti velkých zásahů.

V čem vidíte největší výhody služby Bonami návrh interiéru?

Je to skvělá příležitost jak se seznámit s prací interiérového designéra, kterého byste se jinak možná báli oslovit ze strachu o finanční náročnost či zdlouhavý proces.

Oproti klasickému návrhu interiéru je největší výhodou této služby rychlost. Již za 14 dní dostanete manuál, jak docílit vyvážené kombinace zařizovacích předmětů. Díky Bonami voucheru navíc finančně nezatěžující.

Proč byste tuto službu zákazníkům doporučila?

Vhodná je tato služba především pro ty, kteří nechtějí řešit interiér komplexně spolu s truhlářsky na míru vyráběnými prvky, ale chtějí vytvořit kombinaci zařizovacích předmětů tak, aby spolu fungovaly.

Závěrečná konzultace je navíc skvělá příležitost položit designérovi otázky ohledně interiéru, se kterými si nevíte rady. Získáte zajisté velmi cenné informace.

Jakých největších chyb se lidé při zařizování domova dopouštějí a čeho se tedy vyvarovat?

Primárně je pro klienty těžké určit si jeden styl a toho se při vlastní realizaci držet.

Vždycky mi udělá radost, když v interiéru vidím odraz majitele, a zároveň prostor působí uceleně a harmonicky. Oceňuji, když si člověk dá se svým bydlením záležet. Ve výsledku to jde vždy krásně poznat.

Jaké značky v oblasti home dekoru a nábytku jsou na Bonami vaše nejoblíbenější a proč byste je zákazníkům doporučila?Karup mám ráda pro jeho minimalismus a estetičnost. Jedná se o dánskou značku, která se nechává inspirovat japonským stylem.


Ráda podporuji naši tvorbu a Linda je česká designérka. Její design považuji za hravý a velmi nadčasový.


Lyon Béton doporučuji pro milovníky neotřelých objektů. Betonový prvek v kombinaci s teplejšími materiály vnese do interiéru originalitu a podtrhne kontrast materiálů.

Karolíny oblíbené produkty