Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Správné velikosti pohovek pro garsonku i loft

Spousta lidí si vybírá pohovky, které jsou pro jejich interiér příliš malé nebo velké. I když je 3místná rohová pohovka jistě pohodlná, do malé garsonky se zkrátka nehodí a naopak malý gauč se ve velkém domě zbytečně ztratí. Neudělejte stejnou chybu a pojďte s námi objevit, jaká velikost pohovky je pro vás ideální.

1.Velké a otevřené prostory

Žijete v rozlehlém domě nebo loftu se štědrým počtem m2? Rozhodně vybírejte velké 4místné nebo 5místné pohovky, které klidně doplňte ještě o křesla a taburety.

Rozděl a panuj

Pohovky do L nebo rovnou do tvaru U pomohou prostor dobře rozčlenit. Nestavte je ke zdi ale naopak doprostřed místnosti. Šikovně s nimi oddělíte obývací místo od kuchyně či jídelny.

2. Malé prostory

Do menší místnosti či do garsonky vybírejte dvoumístné variabilní pohovky, které můžete v případě potřeby rozložit a doplnit pufy a polštářky.

Chce to odlehčit

Rozlučte se s těžkotonážní gauči, které ubíjí prostor. Pohovky na vysokých nohách mají zespodu volný prostor, což malý interiér pocitově provzdušní.

3. Atypické prostory

Střešní a půdní byty či atypické lofty si žádají chytrá řešení. Pokud potřebujete pohovku umístit do zkoseného prostoru, rozhodně vyberte co nejnižší pohovku, se kterou se nebudete při vstávání bouchat hlavou o stěnu.