Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Tipy, jak rozmístit dekorace na komodě

Také se při prohlížení magazínů o bydlení nemůžete nabažit nejrůznějších komod, na nichž jsou precizně naaranžované další dekorace? Nemusíte zoufat. Podobného dojmu totiž můžete dosáhnout i bez interiérového designéra. A je jedno, zda tíhnete k minimalismu, nebo je vám bližší rozevlátý boho styl.

V následujících tipech vám poradíme, jak i z té nejobyčejnější komody vytvořit kousek hodný pozornosti.

1. Rozdělte si prostor

Vzhledem k tomu, že komoda bývá spíše užší a delší, je vhodné si vyznačit „pracovní prostor”, který rozdělíte na tři části: levou, pravou a středovou. Snažte se využít i stěnu za komodou, na kterou umístíte prvky, které vyrovnají odlišné výškové poměry v místnosti, které určují skříně, okna a dveře.

2. Od největšího k nejmenšímu

Při vytváření kompozice začněte nejlépe od středu, případně od největšího kousku, který bude pomyslnou kotvou, podle níž budete aranžovat ostatní prvky. Může to být obraz, nástěnka na fotografie, zrcadlo i televize. Zatímco obraz stačí mnohdy na komodu pouze ležérně postavit, zrcadlo raději zavěste. Nejlépe vypadá ve výšce 15 - 25 centimetrů nad komodou s ohledem na rozměr a tvar zrcadla. Harmoničtěji však působí kulaté. Šířku zrcadla zvolte takovou, aby komodu překrývalo přibližně ze dvou třetin.

3. Zařaďte vysoký prvek

Abyste docílili vyváženosti, postavte vedle obrazu či zrcadla jeden vyšší prvek. Může jím být například váza plná květin, vysoká šperkovnice či zajímavá stolní lampa. Vedle těchto pak už můžete začít aranžovat drobnější kompozice.

Další rady a tipy najdete také zde