Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Trend roku 2021: Barevné komody

Letošní rok se nese ve veselých barvách a praktických úložných prostorách, jako jsou komody. Prohlédněte si níže, které barvy jsou tento rok v módě, na co si dát při jejich výběru pozor a jaké jsou další trendy v komodách pro rok 2021.

Jaké barvy jsou trendy?

Interiérům tento rok dominují přírodní materiály a zemité odstíny. Pokud se tedy chystáte na nákup nové komody, zvolte barvy, jako je zelená, žlutá, hnědá, šedá a modrá nebo světlý dekor z dubového či borovicového dřeva.

Světlou, nebo tmavou komodu?

Tmavé komody dodávají místnosti teplo a intimní vzhled. Proto jsou vhodné spíše do pracovny nebo ložnice, kde jimi navodíte útulný dojem. Tmavé barvy také přitahují pozornost a krásně kontrastují se světlými zdmi a podlahami. Hodně tmavý, až černý nábytek symbolizuje eleganci, pohodlí a luxus.

Světlé komody rozjasní jakýkoliv interiér. Hodí se do obývacího, ale klidně i do dětského pokoje. Opticky zvětšují a prosvětlují menší prostory. Dobře se doplňují s výraznými moderními barvami v interiéru - například zelenou, modrou nebo meruňkovou.

Na co si dát při výběru barvy pozor?

Záleží především na vašem vkusu a celkovém stylu místnosti. Výrazná barva či vzor se sice mohou stát dominantou interiéru, ale v kombinaci s dalšími barvami a vzory mohou napáchat zbytečný chaos. Proto si dejte pozor na barvy okolního nábytku, podlahy a stěn.

Jaké jsou další trendy v komodách v roce 2021?

Každý kousek jiný

Trendem roku 2021 je mít každý kousek nábytku jiný. Pohlídejte si ale, aby díky odlišným kusům nábytku nepůsobila místnost chaoticky. Toho docílíte tím, že si vyberete společný barevný základ. Následně vyzdvihnete stejné materiály nebo opakujete stejný vzor na doplňcích a dekoracích.

Místnost můžete také doplnit o jeden ikonický kus, který bude vyčnívat mezi ostatním nábytkem. Dbejte ale na to, aby stále ladil s ostatním vybavením.

Pořádek díky uzavřeným komodám

Doba, kdy jsme si vystavovali do poliček u komody porcelánové sady nádobí nebo suvenýry z cest jsou pryč. Nyní se klade důraz na minimalismus a pořádek. Proto je dalším trendem v komodách právě uzavřený nábytek. Místnost díky němu vypadá neustále uklizená a šetří vám také čas s utíráním prachu všech vystavených věcí.

Teď už víte, jaké barvy komod jsou trendy a jak je sladit se zbytkem interiéru. Stačí už jen vybrat ten pravý kousek do vaší domácnosti.