-15 % na svítidla s kódem SVITIDLA15 | Ušetřete ještě dnes →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Trend: Osvěžte svůj interiér s pastelově zelenou barvou

Využijte ve svém domově pozitivní účinky pastelově zelené barvy. Je svěží, chladivá a uklidňující. Proto se hodí nejen do ložnice, ale i kuchyně a obýváku, kde využijete její harmonizační potenciál. Nejvýraznějšího účinku pochopitelně dosáhnete, pokud ji uplatníte na velké ploše, ale ani jejím pouhým akcentováním na detailech nic nezkazíte.

Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova svěží závan jara!

Proč ji do interiéru zařadit

Nevěřili byste, co všechno může jedna barva představovat. Například symbolizuje spojení vědy a přírody a má optimistický nádech, který by nám měl vydržet i pro budoucí dekády a její neutralita stírá genderové rozdíly.

Brát se dá všelijak, každopádně pro nás je to svěží a čistá barva, která bude zejména na jaře vypadat skvěle, ať už na pohovce nebo jen drobných dekoracích.

Jak s ní pracovat

Neo mint patří k chladnějším a světlým odstínům zelené, jinak je známá jako pastelově zelená. Opticky zvětšuje prostory a má uklidňující a uvolňující účinky.

Pokud hledáte jen zajímavé oživení pro obývací pokoj, začněte zlehka s polštáři, závěsy či koberci. Jestli jste už barvě propadli zcela, interiéroví designéři radí vymalovat stěny. Pokud si na to netroufáte, co si pořídit pohovku v božské pastelově zelené?

Kam se bude hodit?

Do ložnice, koupelny, kuchyně, zkrátka kamkoliv, kde potřebujete nastolit příjemnou relaxační atmosféru a pocit svěžesti.

Skvěle bude vypadat v kombinaci s bílou barvou či světlým dřevem.