Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
100 KčRegistracePřihlášení100 KčKošík
DomůDomůInspirace

Trendy ve vánočních dekoracích 2021

Vánoční tradice a zvyky se sice nemění, ale trendy v dekoracích ano. Pokud letos plánujete po letech obměnit výzdobu vašeho domova, prohlédněte si níže aktuální trendy, které byly vybrané světovými designéry.

Zaměřte se na přírodu

Návrat k přírodě je už delší dobu velkým trendem. Prim hrají materiály jako je dřevo, papír, korek, juta a sklo. Jsou hrubě tesané, tkané nebo jednoduše zpracované. Vzory a motivy jsou inspirovány lesem. Na vánočních ozdobách a dekoracích se objeví žaludy, kůra, listy, ořechy nebo šišky.

Barevné archy a stužky při balení dárků střídají recyklované papíry a obyčejné režné provázky. Trendy je barevná paleta v teplejších zemitých odstínech jako je plavá hnědá, zemitě červená, šedá a světlé i tmavé tóny zelené.

Trend odrážející půvab

Slavnostní, poetický a mladistvý. To jsou slova, kterými se dá jednoduše popsat tento netradiční trend. Je plný třpytivých i lesklých materiálů a pastelových odstínů. Vedle nešlápnete ani s květinovými vzory, jemnými grafickými ornamenty a moderními krajkami i volánky na textilních doplňcích.

Dominují barvy jako pivoňkově růžová, okrová, pískově hnědá, žlutá či korálově červená.

Nádech retro nostalgie

Dalším trendem je retro styl smíšený se současnou dobou. Do módy se zase vracejí dekorace, kterými naši rodiče a prarodiče zdobili stromečky v 70. a 80. letech. Zapomeňte na plastové, nekvalitní imitace vánočních ozdob. Trendy jsou kvalitní kousky ze dřeva nebo skla, které i když vyjdou z módy, za čas se do ní zase vrátí.

Teď už víte, jaké jsou trendy v dekoracích pro rok 2021. Pusťte se do jejich výběru.