Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Úložný nábytek v bohémském stylu

Je váš domov inspirativní, plný přírodních materiálů, nesvázaný konvencemi a hlavně útulný? Pak jste se pravděpodobně našli v boho stylu.

Ale jak pro takový volnomyšlenkářský vybrat vhodné a praktické úložné prostory? Inspirujte se naším výběrem stylových komod, skříní a knihoven.

Typické rysy a tvary

Stejně jako jejich majitelé je nábytek v uvolněném stylu rozevlátý, uvolněný a pestrý, ale ne přeplácaný. V bohémském stylu hrají velkou roli přírodní materiály a zajímavé textury, které působí na všechny smysly.

Dvířka komod a skříní proto bývají netradičně tvořena originálním výpletem z bavlněného provazu, ratanu nebo třeba barevnou dřevěnou mozaikou. Skříně často mají vyvýšené nožičky a tak působí i těžší kousky odlehčeně.

Materiály

U bohémsky laděného nábytku vsaďte v první řadě na přirozenost. Skvěle zde vynikne dokonalá a unikátní kresba dřeva a to i se všemi nerovnostmi a ”nedokonalostmi”, které jsou nedílnou (a dokonce žádanou) součástí přírodních materiálů.

V kontrastu s masivem dřeva budou skvěle fungovat i pozlacené, měděné či jiné kovové prvky, které se můžou objevit jako detail na nožkách nebo jako originální úchytky od šuplíků.

Barvy

Neutrální odstíny bílé, béžové a krémové jsou u boho interiéru skvělým základem, obzvlášť pokud nechcete příliš experimentovat.

Pokud si ale přejete pořídit opravdu dominantní kousek, který bude působit jako akcent, tak neuděláte chybu ani s ”plnějšími” odstíny jako je terakotová, olivová, smaragdová nebo hořčicová.

Více inspirace pro úložné prostory najdete v celé kategorii