Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

ok
Menu
300 KčRegistracePřihlášení300 KčKošík
DomůDomůInspirace

Ivana Gáborik: 5 důvodů, proč si zamilujete venkovní koberec

Ačkoliv je v sortimentu zahradních doplňků vídáme stále častěji, venkovní koberce stále ještě nejsou na našich terasách, balkonech a zahradách tak docela „jako doma“.

A to je škoda, protože kromě nepopiratelného stylu mají i spoustu funkčních a praktických vlastností, díky kterým si je zamilujete na první dobrou. Pojďte je objevit se slovenskou blogerkou Ivanou Gáborik.

1. Styl, který se nevyšisuje

Barvy a vzory venkovních koberců jsou nejen krásné na oko, ale hlavně extra odolné. Nejčastěji jsou totiž vyrobeny z polypropylenu, který je odolný UV záření, takže se nemusíte bát, že by zářivé barvy na slunci po první sezóně vybledly.

„Největší výhodu momentálně vidím v tom, že naše malá Bella tráví víc času venku a právě venkovní koberec se stal naším místem kde si rozložíme hračky, hrajeme si spolu, tancujeme, čteme knížky, večeříme. Je příjemný na dotek a velmi lehce se čistí.“

2. Drží za každého počasí

Materiál z kterého jsou koberce vyrobeny se kromě barevné stálosti vyznačuje také odolností vůči plísni i povětrnostním vlivům. To znamená, že si nemusíte dělat starosti ani při častějších letních bouřkách - váš koberec je přežije bez úhony.

„Koberec nám už mnohokrát zmoknul a stále vypadá jako nový. Už jej máme 4 měsíce. A přežil dokonce i sněžení na začátku jara!“

3. Vhodný do každého prostředí

Venkovní koberec můžete s čistým svědomím položit na dlažbu, trávu, beton, dřevěné dlaždice - v podstatě na jakýkoliv povrch, který máte k dispozici. Koberec vám zajistí komfort při došlapu a navíc zútulní prostor a vytvoří dojem venkovního obýváku úplně kdekoliv.

„Tento kousek se řadí mezi mimořádně nenáročné koberce a praktické zahradní kousky. Doporučila bych jej komukoliv všemi deseti. Už mám dokonce vyhlédnutý další.“

Nenašli jste zatím svůj vysněný koberec? Neklesejte na mysli, máme jich mnohem více ♥