-10 % na pohovky s kódem POHOVKY10*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-10 % na pohovky s kódem POHOVKY10*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Bonami na návštěvě: Minimalistický dětský koutek v kanceláři Bolla Viki

Pintér Boróka
Pintér Boróka
Bonami Blogger

Každé dítě má vrozenou touhu objevovat a poznávat vesmír kolem sebe, jen je třeba vědět, jak tuto schopnost podporovat. Vaše dítě proto potřebuje prostor, ve kterém se může rozvíjet a cítit se v pohodě. S tím souhlasí i Melinda Kálmán - matka dvou chlapců a koordinátorka vzdělávacího centra pro děti se speciálními potřebami a autorka jedinečného konceptu Varázspalló. Již mnoho let se snaží toto poselství rozšířit do co největšího počtu školek a škol.

Tento oblíbený princip se dostal i do domu módní návrhářky Bolla Viki, kde se s malou pomocí Bonami zrodil skutečný dětský ráj. Inspirujte se radami Melindy a navrhněte pro své dítě vlastní kousek nebe.

Bolla Viki je matkou dvou krásných dcer a majitelka značky victoriabolla. V průběhu let dokázala, že mateřství je slučitelné s kariérou. "Začala jsem podnikat jako matka. Moje mateřské já mě inspiruje v mé práci, protože chci svým dcerám ukázat ženský vzor, kdy být matkou neznamená vzdát se svých snů."

A jak dokonale skloubit mateřství s prací? S krásným dětským koutkem v pracovně, plným her a hraček na rozvoj dovedností, kde mohou děti popustit uzdu své fantazii. Co je potřeba pro dětský pokoj založený na principu Montessori?

Jednoduchost

Pokud hra není příliš konkrétní a jednoznačná, děti si do ní mohou promítnout co chtějí. Viki uvažuje stejně a do dětského koutku vybrala předměty a hračky, které k tomu vybízejí.

“Jedním z nejdůležitějších prvků je pro mě stan, protože moje kancelář je velký prostor a vím, že moje starší dcera si ráda hraje v ústraní. Kromě toho jsem hledala hračky, které by byly zajímavé buď pro mladší, nebo pro starší dceru. Milují stavění nebo zaoblené prkno, které dospělým připadá jako kus dřeva, ale ony na něm neustále balancují.”

Komunikace

Skvělým místem pro trávení společného času je koutek věnovaný čtení. Co je typické pro knihy Montessori?

• Odráží realitu, kterou vnímá dítě ve věku 0-6 let - dítě právě přišlo na svět a objevování okolního prostředí je pro něj velmi vzrušující a napínavé. Proto se snažíme tento proces co nejvíce usnadnit.

• Věkově přiměřená, pestrá slovní zásoba

• Krásné a umělecky hodnotné ilustrace.

• Vyprávění upřímných, věku přiměřených příběhů