Bonami Days -15 % na nezlevněné produkty | Kód: BONAMIDAYS15 →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Dvoulůžkové manželské postele

Při výběru manželských postelí by měl člověk především zvážit, v jakém typu ložnice postel bude – pokud v malém prostoru, tak vybírat menší šířku postele, pokud v otevřeném, dovolit si postel větší, z masivního dřeva, s čelem nebo s nebesy.

Při výběru manželských postelí by měl člověk především zvážit, v jakém typu ložnice postel bude – pokud v malém prostoru, tak vybírat menší šířku postele, pokud v otevřeném, dovolit si postel větší, z masivního dřeva, s čelem nebo s nebesy.

Filtry a řazení
Bonami Days
Rozměr
Materiál
Příslušenství
Novinky
Filtry a řazení
Bylo zobrazeno 1152 z 1486 produktů

Jak vybrat dvoulůžkovou manželskou postel

Říká se, že dobrý spánek je klíčem ke zdraví. Abyste se každou noc vyspali do růžova, je třeba vybrat dvoulůžkovou manželskou postel, která bude vyhovovat vám i vaší polovičce. Podívejte se, z jaké nabídky můžete vybírat a jak zvolit to správné „letiště“.

Velikost manželské postele

Naše cesta za ideální manželskou postelí začíná u rozměrů. Důležité je změřit jak postel samotnou, tak i ložnici. Platí totiž, že kolem postele by z každé strany mělo zůstat minimálně 60 cm průchozího prostoru. U strany postele, která je u dveří, je to 80 cm. Mezi postelí a šatní skříní s klasickými pantovými dvířky ponechte prostor alespoň 100 cm.

Pro postel samotnou platí:

  • Délka a šířka manželské postele by měla být taková, abyste se pohodlně vyspali. Kontaktním párům k tomu stačí šířka 140 až 160 cm. Někteří lidé ale potřebují prostor jen pro sebe. V takovém případě zvolte postel o velikosti 180×200 cm. Pokud k vám občas zavítají i děti, nebo je jeden z partnerů obzvlášť náročný na prostor, nebojte se pořídit postel s rozměry 200×200 cm.
  • Výška manželské postele: Nejoblíbenější výška postele (i s matrací) je mezi 45 a 60 cm od podlahy. Záleží na výšce člověka. Při nákupu je k výšce rámu potřeba připočítat výška matrace. Potom odečtěte tu část matrace, která do rámu postele zapadne. Většinou je to tak 10 cm. Pokud se vám z postele hůře vstává nebo máte celkově sníženou pohyblivost, zvolte raději vyvýšenou postel.

Materiál: Klasické dřevo, stylový kov nebo hřejivé a elegantní čalounění

  • Čalouněná dvoulůžková postel je dominantou ložnice. Působí luxusně a je velice pohodlná. Díky měkkému čelu je teplejší a velice pohodlná při opírání se vsedě například při čtení.
  • Americká neboli boxspring postel má spodní rám ze dřeva nebo kovu. Uvnitř najdeme pružinovou konstrukci, na které je uložená klasická matrace. Navrchu pak celou postel doplňuje tzv. topper, tedy tenoučká matrace, která změkčí povrch a překryje případnou mezeru mezi matracemi. Jejími výhodami je velmi pohodlné spaní, úložný prostor, vysoká nosnost a elegantní design.
  • Dvoulůžkové postele z masivu nabízí nadčasovost a vysokou kvalitu. Jsou stabilní, pevné a odolné. Díky nejrůznějším typům dřeva a povrchové úpravy si vyberete dizajn, který vaší ložnici sedne.
  • Japonské postele jsou jednoduché, působí vzdušným dojmem, dokážou opticky zvětšit malý prostor a jsou ideální minimalisty. Většinou mají jen spodní část, která nese matraci, a nohy.
  • Kovové postele s kvalitní konstrukcí mají rovněž dlouhou životnost a jsou vzdušné. Kovový rám postele bývá lehký a dobře se přenáší. Výhodou je také velice jednoduchá údržba. Jedinou nevýhodou je, že v zimě může být kov na dotek studenější.

TIP: Ve stejném provedení a designu vyberte také šatní skříně.

 

Úložný prostor

Ať už si vyberete jakýkoliv materiál konstrukce, úložné prostory mohou, ale nemusí být součástí postele.

Podívejte se na všechny manželské postele s úložným prostorem. Anebo ke své posteli zvolte doplňkové úložné boxy pod postel.

Postel s matrací a roštem, nebo bez?

Pokud kupujete novou postel, určitě stojíte před otázkou, zda je lepší zvolit postel v setu s roštem a matrací? Záleží na tom, jak specifické jsou vaše požadavky.

Tzv. kontinentální postel se prodává jako komplet. Většinou má čalouněné čelo a rám, nosný rošt nebo pružinový systém, matraci a svrchní matraci.

+ pohodlí při nákupu a objednání bez starostí
+ kompletní dodání ušetří čas
+ pokud se neorientujete v typech roštů a matrací, zvolte kompletní řešení
+ vhodné pro ty, kteří nechtějí vybírat jednotlivé komponenty postele zvlášť

Postel jako „skládačka“ nabízí možnost výběru jednotlivých komponent. U roštu je to například typ konstrukce a počet lamel (čím větší, tím lépe je rozložena vaše váha a rošt více vydrží), u matrace materiál a tvrdost.

+ spaní na míru: lze vybírat jednotlivé části postele podle svých potřeb
+ pro ty, kteří mají v kontextu zdravého a pohodlného spánku individuální potřeby
+ postel může být polohovatelná


TIP: Podívejte se na nejrůznější matrace na Bonami. Pružinové, pěnové, kombinované a další matrace u nás nakoupíte zároveň s postelí. Vybrat si u nás můžete rovnou také rošty k postelím.