100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík
DomůDomůInspirace

Mid-century obývák: Slovo dostává nábytek z minulého století

Mid-century modern právě prochází renesancí. Položil základy moderního stylu bydlení plného jednoduchých linií, zručného kombinování neutrálních a výrazných barev i nejrůznějších materiálů. Přinesl také radost a odlehčení do smutného poválečného období.

Pro inspiraci nemusíte chodit daleko. Stačí obejít bazary nebo se poptat starší generace v rodině. Kombinace retro nábytku s moderními doplňky stvoří hravý interiér s opravdovou duší.

Když se staré potká s novým

Ve stylu mid-century hrají prim kusy nábytku, které pamatují polovinu minulého století. Křeslo, co na něm sedávala v mládí babička, komoda na vysokých nožkách, kam v pubertě maminka ukrývala svá tajemství a paprsčitý lustr zase svítil na nespočet životních událostí.

Pokud se na letitých solitérech podepsal zub času, stačí jim dopřát omlazující kúru v podobě nového laku nebo čalounění. V kombinaci s moderními prvky, příjemnou paletou barev a odlehčujícími zlatými akcenty vznikne obývák, kde se nostalgické vzpomínky prolnou s mladistvým přístupem k životu.

Servírovací vozík

může sloužit jako domácí bar, malá knihovna nebo stojan na květináče.

Mocná síla osobitých detailů

Vkusné zapojení doplňků vypoví mnohé o jeho pyšném majiteli. Vášnivým sběratelům hudebních desek nesmí chybět gramofon a milovníkům výtvarného umění zase udělá radost, že k tomuto stylu patří abstraktní umění plné čistých linií a pestrých barev.

Orientální i grafické koberce, vesmírné i honosné lampypolštářky z různých materiálů dotáhnou váš obývák k dokonalosti.

Hledáte další inspiraci do obývacího pokoje?