100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Jak na útulný a hřejivý interiér? S našimi tipy vás zima jen tak nedožene

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Schovat se do huňaté deky s šálkem horkého nápoje bývá oblíbenou kratochvílí i pomyslným světlem na konci tunelu v sychravých (pod)zimních dnech. Vytvoření útulného domova, kde si oddechnete od všednodennosti, není koneckonců žádná raketová věda.

Inspirujte se například bydlením blogerky Marzeny Marideko a zima si na vás netroufne!

Zachumlejte se do deky

Nejspolehlivější řešení na pochmurné počasí? Schovat se pod huňatý pléd či deku se střapci. V chladných měsících sáhněte po vysoce hřejivých materiálech, ideální je flanel nebo s látky s vysokým podílem vlny. Efektně vypadají i mohutné pleteniny a samozřejmě - káro vzory. Jako v bavlnce se zase budete cítit v prostorných televizních dekách či v plédech z mikroplyše.

Kožešiny nejen pro sruby

Nemusíte být ani hrdými vlastníky srubu, abyste si doma takovou atmosféru vytvořili. Stačí do interiéru zařadit několik kožešin a budete si připadat jako na dovolené v horské chatě. Není snad blaženějšího pocitu, než když po probuzení vstoupíte bosýma nohama na chundelatou předložku z ovčí kůže. Tím to ale rozhodně končit nemusí. Kožešiny se budou perfektně vyjímat i jako menší přehoz na posteli či pohovce. A smysly rázem zaplesají.

Využijte vhodné barvy

Nepodceňte ani výběr barev. I díky správné paletě totiž můžete interiér pocitově prohřát. Vsaďte proto na sytou oranžovou či burgundovou. Ladit budou s neutrálními barvami - bílou, šedou, či krémovou. Dramatického dojmu docílíte v kombinaci se smaragdově zelenou či temně modrou.

Tipy, které do Vánoc ještě využijete