-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Jak vybrat doplňky a dekorace do jídelny

I když stůl a pohodlné židle jsou základem každé jídelny, nelze se obejít ani bez doplňků. Pomocí nich totiž dodáte interiéru jedinečnou atmosféru a osobitost. Stačí vybrat správné textilie, osvětlení a dekorace a i maličký prostor rázem proměníte na půvabné zákoutí.

Inspirujte se našimi radami!

Drobnosti dotváří celek

Květiny, svícny, vázy a ozdobné mísy každou jídelnu zútulní a dodají jí na jedinečnosti. Jejich výšku zvolte takovou, aby na stole tyto dekorace nebránily výhledu na ostatní spolustolovníky. Méně je však více, proto stačí jeden až dva kousky, kterými tabuli zkrášlíte. Přednost by měly mít pokrmy a prostor pro jejich pohodlné servírování.

S parfemací opatrně

Vonné svíčky mohou narušit prožitek z jídla, volte proto raději ty s velmi jemnou parfemací. Upřednostňujte také přírodní vosky.

Praktické

Vhodným pomocníkem v malých jídelnách mohou být i zrcadla, která prostor opticky zvětší. Navíc se v nich perfektně vyjímá odraz světel a svíček.

Výběr obrazů závisí především na vašem vkusu. Elegantněji působí spíše větší plátna, než spousta menších.

V interiéru laděném do neutrálních barev si můžete dovolit výraznější obraz, v pestřejší místnosti volte nástěnné dekorace v umírněné paletě.

Více rad a tipů pro jídelnu najdete také zde.