Máme novou appku | Objevte její výhody →
300 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Udržitelné bydlení s Karup Design u maďarské designérky Bitay Andi

Bitay Andi, mladá maďarská blogerka a influencerka, ve svém životě naplno rozvíjí a podporuje myšlenku uvědomělého bydlení, udržitelnosti, minimalismu a snižování spotřeby. Tuto filozofii bydlení prezentuje i na blogu a ve svém projektu Kacatombai's Home, kterému předcházel stejnojmenný kanál podcastů.

Minimalistický způsob bydlení a multifunkční nábytek jsou důležité zejména proto, abyste jednotlivé kousky nemuseli měnit po krátkém čase užívání. Rozumnější je tudíž investovat do víceúčelového nábytku, například skládacího stolku či rozkládací pohovky, která je oblíbená i u Andi a její rodiny.

Velké možnosti na malém prostoru

Andi se svou rodinou bydlí v menším městském bytě, což vyloženě vybízí k uvedení zásad minimalismu, udržitelnosti a šetrného interiérového designu do praxe.

Domov je pro Andi zároveň i pracovním místem. Jelikož působí jako freelencer v oblasti produkce obsahu a pandemická situace s sebou přinesla nové výzvy, pracuje dnes spolu se svým manželem z domu, přičemž jim společnost dělá i malý synek. Vnímání důležitosti domova a zázemí pro ně proto nabralo nové rozměry.

Na výběru nábytku si Andi tudíž dala záležet. Pokud také bydlíte v menším bytě a řešíte, jak co nejlépe využít každý centimetr, přečtěte si tipy interiérové designérky, jak na úložné prostory v omezeném prostoru.

Cílem je funkčnost

Andi se snaží ve všem hledat skryté možnosti. Než se pro nový kus nábytku rozhodne, chce si být jistá, že nabízí vícenásobné využití a bude rodině dobře sloužit delší časové období. Loni si pro svůj domov vybrala rozkladací pohovku Karup Design. Sedačka dánské značky slouží současně jako kancelář, postel a ostrov klidu po náročném dni.

Proč máte rádi produkty od Karup Design?

Asi před dvěma lety jsme hledali pohovku, tehdy jsem narazila na značku Karup Design, kterou prodává i Bonami. Předtím jsem o ní neslyšela, ale design se mi velmi líbil. Vytříbený skandinávský design, linie a přírodní materiály jsou lákavé. Vzhledem k tomu, že bydlíme v malém bytě, nechtěla jsem žádný těžký nebo robustní nábytek. Naše rozkládací pohovka je proto lehká, prostorově úsporná, přesto však pohodlná a vyrobená ze dřeva, které pochází z trvale udržitelného lesnictví.

Proč jste si vybrali právě tuto rozkládací pohovku?

Mohou se na ni pohodlně usadit tři lidé a dá se z ní vytvořit i postel. A na malém prostoru je obzvlášť velmi důležité, aby měl kus nábytku hned několik funkcí.

Jaké kousky od Karup Design máte vyhlédnuté?

Tuto značku sleduji na Instagramu a velmi se mi líbí produkty, z nichž většinu najdu i na Bonami. Velmi se mi líbí futonová postel Bed in Bag, která je podle mě velmi praktická. Velikostí se vejde do tašky, ale přesto je to kvalitní postel.

Design dřevěného konferenčního stolku z borovice je také velmi praktický. Vytváří efekt patrového stolku a uvnitř je další úložný prostor.

Variabilní křeslo Karup Design připomíná hnízdo a nemá rám, takže jde o velmi lehký kus nábytku, který lze využít například jako koutek na čtení!

A jakmile ve větším domě najdu více místa, ráda bych v něm viděla i stojan s policemi kvůli jeho úžasnému designu.

Jaké tipy máte pro rodiny, které si právě zařizují malý byt?

Těch pár metrů čtverečních berte jako velkou tvůrčí výzvu. Nejprve si promyslete, co skutečně potřebujete, co milujete a co používáte. Nevyužívejte na odkládání hlavní obytný prostor. Snažte se obývák zařídit co nejvzdušněji, aby působil prostornější. Pokud máte možnost, poohlédněte se po multifunkčním nábytku, jako je například rozkládací pohovka, skládací křeslo nebo dřevěný skládací stolek.