-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Každodenní maličkosti a doplňky pro udržitelnější život

Objevte stylové doplňky, které vám nejen budou dělat každý den radost, ale zároveň jejich častým používáním ulehčíte životnímu prostředí. Ukážeme vám také výrobky z materiálů šetrných k přírodě a nadčasový nábytek, který s radostí podědí další generace. Nechejte se inspirovat!

Vyhýbejte se všem "jednorázovkám"

Udržitelnost daného produktu se neodvíjí jen od materiálu použitého při výrobě. Například plastová taška, kterou použijete na nákup ještě mnohokrát, vyjde v porovnání mnohem lépe než jedenkrát použitá papírová taška, které se hned napoprvé utrhne ucho.

Zkuste tedy volit vždy tu nejvhodnější variantu a omezte využívání jednorázových produktů na minimum. Klasická síťovka je skladná a lehká, ale unese vše potřebné.

Hrníček vždy s sebou

I malá změna dokáže mnoho. Že si ráno neumíte odpustit kvalitní kávu s sebou z oblíbené kavárny na rohu?

Věřte, že z vašeho vlastního hrníčku vám bude chutnat ještě mnohem víc, než z papírového kelímku. V termo variantě vydrží déle teplá a možná nakonec dostanete i pár korun slevu. Nehledě na to, že vás obsluha bude mít za sympaťáka, kterému není životní prostředí fuk!

Krabičky na oběd a svačinu

také zachrání nekonečné množství jednorázových nádobek. Vyberte si takovou, která vám bude tvarově i velikostně vyhovovat. My si oblíbili praktické kelímky ideální na polévku.

Zaměřeno na dobře obnovitelné materiály

Bambusové výrobky nejen skvěle vypadají, ale jsou i odolné a lehké. Bambus roste velmi rychle, je nenáročný na pěstování, snižuje uhlíkovou stopu a je zcela rozložitelný.

Nejen jako ložní textil, ale i na oblečení či na nejrůznějších bytových doplňcích si zamilujete len. Lněné vlákno je totiž velmi odolné a stářím nedegraduje, ale naopak získává na měkkosti a kráse. Proto vám lněný kousek zvládne dělat radost doslova desítky let.

Kousky, do kterých se vyplatí investovat

Vybírejte nábytek i doplňky tak, aby vám vydržely co nejdéle ve skvělém stavu. Ideálně, aby je jednou zatoužily podědit i vaše děti. Vždyť možná i vy máte doma milovanou komodu po babičce.

Na první pohled se může zdát, že tyto designem i materiálem nesmrtelné kousky vyžadují o něco vyšší investici. Pravdou ale je, že v průběhu let vlastně ušetříte, protože kvalitní kus nábytku nebudete chtít vyměnit.

Krabičky a organizéry do ledničky

vám pomůžou udržet přehled v potravinách a tak omezíte vyhazování zkaženého jídla na minimum.