-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Královny pořádku: Jak v ložnici znovu nastolit harmonii

Ložnice by měla být krásné, harmonické a klidné místo, kde nás nic nebude vyrušovat. V realitě se ale z ložnice tak trochu stává i odkládací prostor na oblečení a jiné předměty, někomu postel dokonce slouží jako občasný pracovní koutek.

V dalším díle Královen pořádku se dozvíte, čeho se určitě v ložnici vyvarovat a na co nezapomenout, abyste do ní vrátili klid i prostor pro intimitu a vášeň.

Jak by měla být postel v místnosti ideálně umístěna? A proč raději nechat pod postelí volný prostor? Pavlína s Lucií pro vás mají spoustu praktických tipů.

1. tip

Jak začít? Vezměte si velký prádelní koš či jiný box a vyneste všechny předměty z ložnice. Pak se nezdráhejte rovnou vytřídit věci, které máte už jen ze zvyku, ale radost vám nedělají.

2. tip

Vnímejte, jaké knížky máte v ložnici či dokonce na nočním stolku na očích. Ačkoliv se vám to nemusí zdát, vaše mysl podvědomě vnímá názvy a slova. Proto se vyvarujte hororů, thrillerů či jiných negativních knih.

3. tip

Do ložnice nepatří sušené kytky. Je to mrtvá rostlina, která nedělá dobrou atmosféru. Místo toho raději zvolte živou zeleň v květináči.

4. tip

Zvažte, zda-li opravdu potřebujete v ložnici zrcadlo. Pokud ano, určitě jej neumisťujte tak, abyste do něj viděli z postele.

5. tip

Postel by neměla být umístěna přímo pod oknem ani u topení. Měli byste k ní mít volný přístup z obou stran a dobře z ní vidět na dveře.

6. tip

Prostor pod postelí by neměl sloužit jako úložiště věcí. Měl by tam proudit vzduch, protože matrace potřebuje správnou cirkulaci vzduchu.

7. tip

Celkově byste měli zachovat ráz ložnice co nejjednodušší bez zbytečných předmětů.

Pokud o sobě víte, že rádi shromažďujete věci, nepořizujte si noční stolek s velkým úložným prostorem, ale spíš menší, minimalistický kousek, na který se vám vejde maximálně lampička, budík a ranní káva či svíčka.

Objevte ještě více inspirace pro vaši ložnici