100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošík

Královny pořádku: Jak v ložnici znovu nastolit harmonii

Ložnice by měla být krásné, harmonické a klidné místo, kde nás nic nebude vyrušovat. V realitě se ale z ložnice tak trochu stává i odkládací prostor na oblečení a jiné předměty, někomu postel dokonce slouží jako občasný pracovní koutek.

V dalším díle Královen pořádku se dozvíte, čeho se určitě v ložnici vyvarovat a na co nezapomenout, abyste do ní vrátili klid i prostor pro intimitu a vášeň.

Jak by měla být postel v místnosti ideálně umístěna? A proč raději nechat pod postelí volný prostor? Pavlína s Lucií pro vás mají spoustu praktických tipů.

1. tip

Jak začít? Vezměte si velký prádelní koš či jiný box a vyneste všechny předměty z ložnice. Pak se nezdráhejte rovnou vytřídit věci, které máte už jen ze zvyku, ale radost vám nedělají.

2. tip

Vnímejte, jaké knížky máte v ložnici či dokonce na nočním stolku na očích. Ačkoliv se vám to nemusí zdát, vaše mysl podvědomě vnímá názvy a slova. Proto se vyvarujte hororů, thrillerů či jiných negativních knih.

3. tip

Do ložnice nepatří sušené kytky. Je to mrtvá rostlina, která nedělá dobrou atmosféru. Místo toho raději zvolte živou zeleň v květináči.

4. tip

Zvažte, zda-li opravdu potřebujete v ložnici zrcadlo. Pokud ano, určitě jej neumisťujte tak, abyste do něj viděli z postele.

5. tip

Postel by neměla být umístěna přímo pod oknem ani u topení. Měli byste k ní mít volný přístup z obou stran a dobře z ní vidět na dveře.

Objevte ještě více inspirace pro vaši ložnici