-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

-15 % na kategorii Postele s kódem DOBROUNOC15*Platí i v prodejnách. Nevztahuje se na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Královny pořádku: Jak uklidit a zorganizovat obývací pokoj

Jak efektivně ale útulně zorganizovat obývací pokoj, který bývá zpravidla nejvyužívanější a nejfrekventovanější místností v bytě? A jak zajistit, aby v této místnosti nevládl chaos, ani když máte malé děti?

Uvidíte, že s několika praktickými tipy od Královen pořádku se vám povede jednoduše zharmonizovat i váš obývací pokoj, ať už je jakkoliv velký.

Jak ladit barvy, proč vybírat hlavně kruhové tvary doplňků a jak uspořádat věci v šuplících? Lucie a Pavlína pro vás mají spoustu funkčních tipů a rad.

1. tip

Nejdříve dejte všechny předměty „ven“. Začněte s otevřenými policemi. Pokud na nich máte knihy, roztřiďte je podle logických celků. Dětské knížky dejte bokem a najděte jim nové místo přímo v dětském pokoji.

2. tip

Police zbytečně nepřeplňujte. Vytřiďte knížky, o které už nestojíte a zbavte se všech dekorací, které máte spíše jen ze zvyku, místo aby vám dělaly opravdovou radost.

Vzdušnějšímu pocitu také napomůžete, pokud necháte úplně nejvyšší polici prázdnou.

3. tip

S organizací předmětů v místnosti vám pomůže, když si definujete a rozdělíte jednotlivé zóny v místnosti na odpočinkovou, hudební, hrací (pro děti), pracovní či kreativní.

4. tip

Kompozice je důležitá. Při dekorování polic myslete na to, že příliš pravidelně rozmístěné předměty a dekorace nepůsobí dynamicky.

Mnohem lepší vizuální dojem vytvoříte, pokud budete předměty dekorovat v pomyslných “hnízdech”, nebo shlucích. Kombinujte v nich barvy i materiály. Skupinky pak nebudou působit strojeně.

Objevte ještě více inspirace pro váš obývací pokoj.