-20 % na objednávky nad 5 000 Kč s kódem MINUS20*Platí i v prodejnách. Sleva neplatí na zlevněné a vybrané produkty.

-20 % na objednávky nad 5 000 Kč s kódem MINUS20*Platí i v prodejnách. Sleva neplatí na zlevněné a vybrané produkty.

100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Královny pořádku: Jak najít systém a řád pro svou šatnu

Každé ráno dlouze hledáte co na sebe a útroby vaší šatní skříně jsou snad všechno, kromě ztělesnění pořádku a organizace? Pak je tento díl seriálu Královny pořádku přesně pro vás.

Dozvíte se, jak logicky postupovat při třídění i skládání zpátky do skříně. A hlavně dostanete spoustu tipů na jednoduché vychytávky, které vám ulehčí každodenní život.

Jak nejlépe skládat kalhoty, proč si dát záležet na výběru ramínek a čeho se ve vaší skříni určitě vyvarovat? Pavlína s Lucií pro vás mají spoustu praktických tipů.

1. tip

Nejdříve vyndejte vše ven ze skříně a rozdělte si jednotlivé doplňky a oblečení na hromádky podle kategorií.

2. tip

Nedělitelnou součástí úklidu je pravidelné vytřizování věcí, které jsou nenávratně poškozené (zažloutlé límečky, zkroucené švy na tričku po praní, věci s dírkami) nebo je jednoduše nenosíte.

Inspirujte se třeba knihou od japonské profesionálky na úklid - Marie Kondo.

3. tip

Rozdělte umístění věcí v šatní skříni jako u lidské postavy. Čepice a klobouky dejte do vyšších pater, boty a ponožky zase dolů.

Sestavte si svůj capsule šatník.

4. tip

Dobře vybraná ramínka jsou alfou a omegou pěkně sladěné skříně. Vyhýbejte se tenkým drátěným ramínkům, z kterých oblečení lehce spadne. Anebo ještě hůř - může jej poničit tak, že deformuje látku na ramenou.

Semišová ramínka jsou skvělá, protože z nich oblečení neklouže, na dřevěná zase můžete nalepit praktické silikonové “brzdičky”.

5. tip

Nevěšte několik věcí přes sebe na jedno ramínko. Zbytečně se pak třou, můžou se poničit či zatrhnout. Navíc na spodní kousek většinou zapomenete, protože jej nemáte na očích a pravděpodobně jej tak nebudete nosit.

6. tip

Kufry a cestovní tašky ukládejte stylem “taška v tašce”, ušetříte tak spoustu cenného místa.

Objevte ještě víc praktických doplňků a vychytávek pro vaši šatnu.