100 Kč pro vásRegistracePřihlášení100 Kč pro vásKošíkMenu

Monochromatický vánoční stromeček u blogerky Pastellmama

Máte chuť zkusit tento rok nastrojit váš stromeček jinak než obvykle? Inspirujte se jedním z trendů letošních Vánoc - monochromatickým laděním v jedné barvě. Je to jednoduché a výsledek je obzvlášť efektní.

Inspirujte výběrem baněk, ozdob, řetězů i světýlek podle blogerky Pastellmama, díky kterým váš stromeček doslova zazáří.

Zvolte si tu pravou barvu

Jaký dojem by měl váš stromeček budit? Měl by být něžný a hravý nebo odvážný a nepřehlédnutelný? Každá z barev a odstínů vyvolává trochu jinou emoci.

Bílý stromeček může působit něžně, ale zároveň hravě. Strom ve zlatých odstínech zaručeně vnese do místnosti povzneseně slavnostní náladu a pokud toužíte po opravdu nepřehlédnutelném středobodu obýváku, pak vsaďte na primární barvy jako je modrá a červená.

„K osvětlení většinou používám jen teplá, bílá, jednoduchá světýlka, ale letos jsem v nabídce Bonami našla LED svíčky ve staromódním stylu. Doporučuji je všem, kteří chtějí romantickou vánoční atmosféru.“

Kombinujte různé materiály a textury

Jemný samet, chladivý porcelán, peří, kožešina nebo třpytky. Právě díky různorodosti jednotlivých textur a struktur nikdy nebude jednobarevný stromeček působit nudně nebo obyčejně. A právě v kontrastu takto odlišných materiálů nejvíce vynikne jejich jedinečná krása.

Tip: Pokud nechcete kombinovat různé tvary a druhy ozdob, zkuste nastrojit stromeček jen a pouze baňkami různých velikostí a struktur a ornamentů. Ve spojení s jednoduchými bílými světýlky bude výsledek obzvlášť působivý.

„Při výběru ostatních vánočních ozdob se inspirujte barevnou paletou vaší domácnosti. Nebojte se experimentovat s kontrastnějšími barvami a mícháním různých textur a materiálů.“

Dejte prostor jemným nuancím jedné barvy

Nemusíte se neústupně držet jednoho dokonale stejného tónu. I bílá barva má mnoho odstínů a poloh od světle krémové po zářivě sněhovou. Pokud tedy citlivě nakombinujete dekorace, baňky a ozdoby v různých valérech (tónech), dodáte stromečku patřičnou hloubku a originalitu.