Mid Season Sale | Ušetřete až 40 % →
100 Kč pro vásRegistracePřihlášeníKošíkMenu

Objevte barvy roku 2022

Rok 2021 byl kvůli pandemii rokem odvážnějších barevných kombinací. Zatoužili jsme po novém začátku, který do našich domovů vnese bezpečí, klid, jas a dobrou náladu.

Není tedy žádným překvapením, že barvy roku 2022 budou nadále odrážet potřebu, aby interiéry působily uklidňujícím, útulným, ale zároveň i zábavným dojmem. Prohlédněte si 9 odstínů, které nás zaujaly nejvíce.

1. Very Peri od Pantone

Poprvé v historii programu Pantone Color of the Year vznikla nová barva PANTONE 17-3938 Very Peri, inspirovaná květem barvínku. Jde o fialovou barvu s modrým podtónem. Má symbolizovat sílu, která pramení ze změny, a podporovat kreativitu a vynalézavost.

2. Bright Skies od Dulux

Společnost Dulux vsadila na vzdušný šedomodrý odstín s názvem Bright Skies, který má vystihovat optimismus a touhu po novém začátku. Je to všestranná, uklidňující barva, která se snadno přizpůsobí interiéru.

Další trendy odstíny od Pantone

3. Olive Sprig od Dulux

Je to všestranná jemná a neutrální barva, která skvěle zapadne do interiéru i exteriéru. Působí uklidňujícím dojmem a je spjatá s přírodou. Má představovat opětovný růst v postpandemickém světě. Skvěle ladí s jemnými růžovými tóny.

4. Indigo Bunting od Pantone

Odstín tmavé oceánské modři je barva klidu a stability. Snadno se kombinuje s jinými barvami, přičemž pokaždé z ní vyzařuje něco jiného. Ve spojení se studenými barvami interiér ochladí, s teplými pískovými odstíny zase dokáže být hřejivá.

Prohlédněte si ostatní trendy roku 2022.